Erzurum, Diyarbakır ve Şanlıurfa İl Divan Toplantılarımız Gerçekleştirildi

Erzurum, Diyarbakır ve Şanlıurfa Şubelerimizin İl Divan toplantıları Genel Merkez Yöneticilerimizin katılımıyla tamamlandı.

Genel Başkanımız Metin Memiş Erzurum Şubemizin İl Divan Toplantısı’na katıldı. Oltu Efkan Ala Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Erzurum Şube Başkanı Abdullah Duman ile birlikte şube yönetim kurulu üyelerimiz ve üyelerimiz katıldı.

Genel Başkanımız Metin Memiş toplantının Erzurum’un en güzel ilçelerinden birisi olan Oltu’da gerçekleştirilmesinden dolayı son derece mutlu olduğunu dile getirdi.

Türkiye’de memur sendikacılığı denince bunun kitabının Memur-Sen tarafından yazıldığını belirten Genel Başkanımız Metin Memiş, ülke adına, gelecek adına kurulan Memur-Sen’in bugün Türkiye’nin değişim sürecinde önemli adımlar attığını ve önemli katkılar sunduğunu ifade etti. Memiş sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu ülke kendi oyunlarını kurgulayarak milletin üzerinde kendi geleceklerini inşa etmeye çalışanların olduğu bir ülke. Ama Memur Sen’imizin katkısı, milletimizin ferasetiyle artık bu ülke yeni bir Türkiye oldu. 11 Ağustos sabahı Türkiye, “Yeni Bir Türkiye” sloganıyla uyandı. Memur-Sen ailesi olarak çağı kurtarmanın eylemine soyunan bir erdemliler hareketinin temsilcileri olarak sizlerle beraber bu ülkenin, bu milletin üzerinde oynanan oyunların başladığı süreçte her zaman bu oyunları oynayanların karşısında olduk. Referandum süreci gibi darbe dönemlerini bitirecek ve ülkemizin geleceğini etkileyecek, milletin anayasasının yapılması noktasında başlatılan o süreçte de yine Memur-Sen ailesi olarak “Evet” diyerek darbecilere karşı durduğumuzu ifade ettik” diye konuştu.

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yetkili sendikası olarak bugüne kadar pek çok kazanıma imza attıklarını belirten Genel Başkanımız Metin Memiş, yeni müjdelerin de yakın olduğunu belirtti. Yıpranma payı ve lisans tamamlama konusunda çalışmaların sürdüğünü kaydeden Memiş, bu çalışmaların neticelendirilmesi ve çalışanlar adına olumlu bir şekilde yansıması için konuyu takip ettiklerini sözlerine ekledi.

DİYARBAKIR VE ŞANLIURFA İL DİVAN TOPLANTILARIMIZ DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Diyarbakır Şube Başkanlığımızın İl Divan Toplantısı Genel Başkan Vekilimiz Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcımız Abdülaziz Aslan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Şanlıurfa Şubemizin İl Divan Toplantısına ise Genel Başkan Yardımcılarımız Kemal Çırak ve Himmet Bayar katıldı.


  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo