ÇEVRE SAĞLIĞI TEKNİKERLERİNİN SORUNLARINI BAKANLIĞA TAŞIDIK

Sağlık-Sen olarak, mahkeme kararı ile görevlerine son verilen Çevre Sağlığı Teknikerleri’nin sorunlarını Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Erkan Kandemir ve Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. Seçil Özkan’a ilettik. Yapılan görüşmelerde,  İl Halk Sağlığı Kurum Müdürlükleri bilgilendirilerek, ayrılış işlemlerinde yasal sürelerin çalışanlar lehine uzatılarak kullanılması sağlandı.

İLK ZİYARET BAKAN YARDIMCISI KANDEMİR’E

Mahkeme kararıyla mağdur edilen çevre sağlığı teknikerleri, Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Örnek’le beraber ilk olarak Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Erkan Kandemir’i ziyaret etti. Ziyarette, ayrılış işlemlerinin yapılmaması ve yapılanların da iptali, mağdur edilen 63 çevre sağlığı teknikerinin sorunları çözülene kadar yeni alım yapılmaması, Danıştay’a yapılan temyiz başvurusu sonuçlanmadan herhangi bir işlem yapılmaması ve YÖK’le görüşülerek ÖSYM Kılavuzu’nda yer alan 3063 ve 3064 kodlarındaki görüşün netleştirilmesi ve en önemlisi de yapılacak yasal düzenlemeyle mağdur olan 63 çevre sağlığı teknikerinin kadrolarının korunması istendi.

Bakan Yardımcısı Erkan Kandemir ise, kendisinin çevre sağlığı teknikerlerinin yanında olduğunu, sorunların çözümü için atılması gereken her adıma destek olacaklarını söyledi. ‘Sizin sorununuz bundan sonra benim de sorunum’ diyen Kandemir, kimsenin mağdur edilmemesi için çalışacaklarını kaydetti.

ÇALIŞAN LEHİNE DAVRANILACAK

Daha sonra Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. Seçil Özkan’ı ziyaret eden heyet, yaşanan mağduriyeti ve talepleri bir kez de burada dile getirdi.

Çalışanların mağdur edilmesinin kendilerini de üzdüğünü belirten Kurum Başkanı Prof. Özkan, sorunu çözecek öneri ve tekliflere açık olduklarını kaydetti.

Yapılan görüşmeler sonrası, ayrılış işlemlerinde yasal sürelerin çalışanlar lehine uzatılarak kullanılması sağlandı.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, daha sonra çevre sağlığı teknikerleriyle değerlendirme toplantısı yaptı ve gelişmeler hakkında bilgi verdi. Sağlık-Sen olarak mahkeme kararıyla atamaları iptal edilen çevre sağlığı teknikerlerine hukuki destek dahil her konuda yardımcı olacaklarını ifade etti.


FOTO GALERİ

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo