kamu personeli görevde yükselme çerçeve yönetmeliği değişiy

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu’nu ziyaret etti. Memiş, ziyaret esnasında Kumbuzoğlu’ndan sağlık çalışanlarının büyük mağduriyetine sebep olan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Yönetmelik’le ilgili müjdeli haberi aldı.

Genel Başkan Memiş’i makamında kabul eden Kumbuzoğlu, Memiş’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek; “Yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarda en önemli paydaşlarımız yetkili sendikalardır; bundan sonra da sizlerle sürekli istişare halinde olacağız” dedi.

Memiş: Görevde Yükselme Çerçeve Yönetmeliği Değişmelidir

Kumbuzoğlu’na VHKİ kadrosuna atanabilmek için sınava girerek 70 ve üzeri puan alarak başarılı olan ancak atamaları yapılmayan 2351 kişinin büyük bir mağduriyet yaşadığını hatırlatan Memiş, “Görevde yükselme çerçeve yönetmeliği değiştirilerek mağdur olan çalışanlarımızın bir an önce VHKİ kadrolarına atanmaları gerekmektedir” dedi.

DPB’den yönetmelik değişikliğini bir an önce gerçekleştirmelerini beklediklerini belirten Memiş, “Yapılacak değişiklikle duyurulan boş kadro veya pozisyon sınırlaması kaldırılmalı ve bundan sonra yaşanması muhtemel mağduriyetlerin de önüne geçilmelidir” dedi.

Memiş’in talepleri üzerine, DPB’nin de çalışanların mağduriyetlerini gidermeyi arzuladığını ifade eden Kumbuzoğlu, sağlık ve sosyal hizmet alanının yetkili sendikası olan Sağlık-Sen’le istişare ederek yönetmelik değişikliği taslağını hazırlayacaklarını söyledi.

İş Güvencesi Tartışmaya Açılmamalıdır


657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda değişikliğe gidilerek iş güvenliğine halel getirileceği söylentilerinin çalışanları huzursuz ettiğini de ifade eden Memiş, “İş güvencesinin tartışmaya açılmasına izin vermeyiz” dedi.

Söylentilerin gerçeği yansıtmadığını belirten Kumbuzoğlu, “En önemli paydaşlarımızı karşımıza alarak kimsenin iş güvencesiyle oynamayız” dedi.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo