GENEL KURUL COŞKUMUZ SÜRÜYOR

Sağlık-Sen 5. Olağan Genel Kurulu, Genel Başkan Metin Memiş’in konuşmasının ardından diğer protokol konuşmaları ile devam etti. Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Erkan Kandemir, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Sağlık-Sen Onursal Genel Başkanı Mahmut Kaçar ile Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu da, salonu dolduran coşkulu kalabalığa hitap etti. Genel Kurula Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu da birer telgraf göndererek genel kurulun hayırlara vesile olmasını diledi.

MAHMUT KAÇAR: MEMUR-SEN TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ OLDU

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Onursal Genel Başkanımız Mahmut Kaçar da konuşmasında Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in önemli başarılara imza attığını söyledi. Memur-Sen’in Türkiye’nin en önemli sivil toplum örgütü olduğunu söyleyen Kaçar,28 Şubat döneminde millet iradesi ile seçilen hükümetin devre dışı bırakıldığını, tarafsız olması gereken yargının brifing aldığı, STK’lara çok önemli baskıların olduğunu hatırlattı.

2002 yılında yeni bir siyasi hayat ve millet iradesi tecelli eden ve sendikaların ayağa kalktığı bir döneme girildiğini belirten Kaçar, “Türkiye büyümeye ve bu ülkenin büyümesiyle emekçilerinde pay aldığı bir ülke haline geldi. Kişi başı gelir arttı. Bugün 2023 hedefine doğru güçlü bir Türkiye oluştu. 12 yıl öncesine göre asgari ücretin 4-5 kat arttığı dönemler yaşıyoruz. Bütün eylem ve propagandalar, darbe girişimlerine rağmen önemli adımlar atıldı, ilerlemeler kaydedildi. Bu ilerlemede cumhurbaşkanımızın, başbakanımızın, AK parti milletvekillerimiz, teşkilatımız ve milletimizin önemli rolü var. Memur-Sen’in de bu ilerlemede önemli katkıları var” şeklinde konuştu.

Sağlık çalışanlarımızla ilgili en önemli konunun, yıpranma payının verilmesi olduğunu da kaydeden Mahmut Kaçar, “Yasal düzenleme hazırlığı var. İşin detaylarını sayın başbakanımızla paylaşacağız. Diğer önemli çalışma alanı ek ödeme ve döner sermayelerinin emekliliğe yansıtılması olacaktır.” Dedi.

GÜNDOĞDU: SAĞLIK-SEN, HER ZAMAN ÜZERİNE DÜŞENİ FAZLASIYLA YAPTI

5. Olağan Genel Kurulumuzda konuşan Konfederasyon Başkanımız Ahmet Gündoğdu da, Sağlık-Sen teşkilatını; referandum, çözüm süreci ve Filistin davasında meydanları doldurması, rakiplerinin toplamından daha fazla üyeye sahip olmasından dolayı tebrik ettiğini söyledi.

Necmettin Erbakan’ın, siyasetle İslam’a hizmetin önünü açtığını belirten 

Gündoğdu, “Erbakan hocama saygılarımı sunuyorum, rahmetle anıyorum. M. Akif İnan sendika kurarak çığır açmanın öncüsü olmuştur. Akif İnan, ‘milletimiz bu badireyi nasıl atlatacak’ sorusuna demokratikleşmek ve eşit yurttaşlık için, Müslümanlar’ın birliğini batı uygarlığının insanımıza bakıştaki çifte standardı yok etmek için sendikayı kurmuştur. Eğer merhum Erbakan hocamız manevi ve maddi kalkınma derken, terörizmle mücadele derken, Memur-Sen olsaydı hocamız yalnız kalmazdı. Bu noktada öncülük yapanlardan, destanını yazanlardan Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Sağlık-Sen ve Memur-Sen’in ortak akıl mitinglerinde ter akıttığı süreçte, rakip sendikaların Ergenekon’a ev sahipliği yaptığını belirten Gündoğdu, çözüm sürecine yönelik de değerlendirmede bulundu. Çözüm sürecinde, kendilerine akil insanlar içinde yer almaları ve süreci desteklemelerinden dolayı ‘vatana ihanet’ suçlaması yapanlara da cevap verdi. Çanakkale ruhunun gereği, ırkçılığa hayır kampanyasında yer ve akil insanlar içinde yer aldıklarında, bazılarının adeta ‘şehit cenazeleri gelsin’ dercesine bu yapılanları vatana ihanet olarak addettiğini hatırlatan Ahmet Gündoğdu, “Vatana ihanet, Mehmetçiğin cenazelerini geçim kaynağı olarak görmektir” dedi.

Mazluma yardım ederken, asla ırkına bakmadıklarını belirten Ahmet Gündoğdu, “Kobani ne kadar mazlumsa, Telaferdekiler, Myammar’dakiler, Doğu Türkistan’dakiler de o kadar mazlumdur. Zalimin de mazlumun da ırkına, dinine bakılmaz” şeklinde konuştu.

İslam’a önce hakaret edilmesine göz yumup, güvenliği sağlamadan bütün Müslümanları hatta Peygamberimizin terörist ilan edildiğini hatırlatan Gündoğdu, Fransa’daki saldırıyı, her türlü şiddeti kınadıklarının da altını çizdi.

17 Aralık operasyonları ve dershane kapatılması sürecinde yaşananlara da dikkat çeken Ahmet Gündoğdu, “Tüyü yetmemiş yetimin malına kim göz dikerse Allah cezasını versin. Dün KPSS hırsızlığı, polis akademisi sınav sorularının hırsızlığı söz konusu olduğunda bir masumiyet karinesi diyerek, ‘herkesi suçlamayın’ diyorduk. O gün, kendilerini hırsız ilan edenlerle, bugün bir araya gelinmesi de ibretle görülmesi gereken bir durumdur” dedi.

BAKAN YARDIMCISI KANDEMİR: 14 MART’TA SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MÜJDE VAR

Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Erkan Kandemir de konuşmasında, sağlık çalışanlarının özverili çalışmalarına dikkat çekti. Ülkemizde sağlık alanında önemli bir başarı yakalandığını söyleyen Kandemir, kendilerinin de sağlık çalışanlarının daha iyi şartlarda hizmet vermesi için çalıştıklarını ifade etti. 14 Mart Tıp Bayramı’nda sağlık çalışanlarına yönelik bir müjde verileceğini söyleyen Kandemir, bu müjdenin Başbakan ya da Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanacağını kaydetti.

Sağlık-Sen 5. Olağan Genel Kurulu’na Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar ve Sağlık Bakan Yardımcısı Erkan Kandemir’in yanı sıra, Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Siirt Milletvekili Osman Ören, Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Bem Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen ve Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Gürbüz İnaltekin katıldı.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo