Niğde’de Genişletilmiş Bölge Divan Toplantımız Gerçekleştirildi

Niğde’de gerçekleştirilen Genişletilmiş Bölge Divan Toplantısı’nda konuşan Genel Başkanımız Metin Memiş, hizmetli, memur, hemşire, hekim ayrımı gözetmeden çalışanların görev yapmış olduğu yerin riskine göre bütün sağlık çalışanlarının yıpranma payından faydalanmasını sağlayacaklarını söyledi.

Grand Otelde gerçekleşen Genişletilmiş Bölge Divan Toplantısına Genel Başkanımız Metin Memiş’in yanı sıra, Genel Başkan Yardımcılarımız Kemal Çırak ve Mustafa Örnek, Aksaray, Karaman, Kayseri, Kırşehir, Konya, Nevşehir ve Yozgat Şube Başkanlarımız ve üyelerimiz katıldı.


Genel Başkan toplantıda yaptığı konuşmada, sağlık çalışanlarının yıpranma payı konusunu 2015 yılı içerisinde Meclis gündemine getirmek için çalıştıklarını söyledi.


Başkan Memiş, ‘Sağlık çalışanlarının yıpranma payı alması konusunda 3 yıldır bir mücadele veriyoruz. 2002 yılına göre iş yükü 5 katı artmış. Sağlık çalışanları yetersizliği nedeniyle çalışanlarda tükenmişlik meydana gelmiş ve sağlık çalışanları yıpranmaya başlamıştır. Cumhurbaşkanımızdan sağlık çalışanlarına yıpranma payını talep etmiştik. Cumhurbaşkanımız bu konuda ilgili bakanlıklara talimatını verdi. Şuanda Sağlık Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığı beraber çalışıyorlar. Bizim amacımız 450 Bin sağlık çalışanının tamamının yıpranma payı almasına yönelik ve bu çalışmanın sürdürülmesi ile ilgili bir çalıştay gerçekleştirdik. Çalıştay neticesinde birim bazlı yıpranma payı verilmesi noktasında bir görüş ortaya çıktı. Bu raporumuzu Sağlık Bakanlığı'na ve Çalışma Bakanlığı'na vereceğiz. Hizmetlisinden, memuruna, hemşiresinden hekimine görev yapmış olduğu yerin riskine göre bütün sağlık çalışanlarının yıpranma payından faydalanmasını sağlayacağız. Bununla alakalı çalışma önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde meclis gündemine gelecek. Bunun meclis gündemine gelmesi için mücadele vereceğiz. İnşallah 2015 yılı içerisinde sağlık çalışanlarının yıpranma payını almasını sağlamış olacağız’ dedi.


FOTO GALERİ

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo