Memiş: Yeni Türkiye’de Sağlık Çalışanlarına Hak Ettiği Değer Verilmeli

Ankara 2 No’lu Şubemizin İl Divan Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Genel Başkanımız Metin Memiş ile birlikte Genel Başkan Vekilimiz Semih Durmuş, Genel Başkan Yardımcılarımız Kemal Çırak, Mustafa Örnek, Mutlu Kaya ve Abdülaziz Arslan, şube yönetim kurulu üyeleri ve temsilciler katıldı.

Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in sendikacılığı farklı bir noktaya taşıyarak çalışan, çözüm üreten, sorunlara çare arayan, bilimsel temelli çalışmalara imza atan bir vizyonla mücadelesini sürdürdüğünü belirten Genel Başkanımız Metin Memiş, yeni Türkiye’de Memur-Sen’e çok iş düştüğünün bilincinde olduklarını ifade etti.

“Sağlık-Sen olarak durduğumuz nokta, ortaya koyduğumuz politika çok değerlidir” diye konuşan Genel Başkan Metin Memiş, yeni Türkiye söyleminin altının doldurulmasında Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak katkı sunmaya devam edeceklerini kaydetti.    

Demokratikleşmenin, bireysel hak ve özgürlüklerin geliştirilmesinin Yeni Türkiye’nin geleceğinde yer alması gerektiğini kaydeden Memiş “Yeni Türkiye’de artık sağlık çalışanlarının da bir özlük hakkına sahip olması gerekli. Sağlıkta dönüşüm, hasta memnuniyetinin artmasını ve doktora ulaşmanın kolaylaşmasını sağlasa da sağlık çalışanlarına sadece bir teşekkürle yetiniliyor. Memnuniyete rağmen, şiddet, mobbing, adaletsiz döner sermaye sistemi nedeniyle sağlık çalışanları tükenmişliğe itiliyor ve yıpranıyor. Yeni Türkiye’de sağlık çalışanlarının hakları olması gerektiği noktaya getirilmelidir” dedi. 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo