Sendikamızla SWTUF Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı

Sendikamız Sağlık-Sen, Sudan İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı eğitim, yüksek eğitim ve sağlık hizmetleri kolunda yetkili sendikalar ile işbirliği anlaşması yaptı. 

Sağlık-Sen ile Sudan İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun yetkili sendikaları arasında yapılan anlaşmalara göre, çalışma hayatı ve sendikal faaliyetler hakkında bilgi ve deneyimlerden yararlanmak üzere karşılıklı heyet gönderilecek. Karşılıklı yarar temelinde sendikalar, devletler ve halklar arasında güçlü ilişkiler kurulmasına katkı yapacak. Çalışma hayatı ve sendikaların faaliyetleri hakkında gazete, dergi, broşür, kitap gibi farklı materyaller paylaşılacak. Bilgi ve deneyim paylaşımı temelinde, uzman, personel, temsilci gibi farklı kategorideki katılımcılar için eğitim programları düzenlenecek.

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanvekilimiz Semih Durmuş: “Türkiye çalışma hayatıyla ilgili son derece önemli deneyimlere sahip olan bir ülke. Bu deneyimleri dostlarımızla paylaşmaktan ve sizin deneyimlerinizden faydalanmaktan mutluluk duyarız. Yapılan anlaşmaların sendikalar açısından önemli olmasının yanı sıra Türkiye ve Sudan ilişkilerinin gelişmesi adına da önemli rol oynayacaktır” dedi.

Anlaşmaya sendikamız adına Genel Başkanvekilimiz Semih Durmuş, Sudan Sağlık Hizmetleri Sendikası adına ise Genel Sekreteri Emam Ibrahim Elemam imza attı.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo