KPDK TOPLANTISINDA TALEPLERİMİZİ DİLE GETİRDİK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlığında yapılan Kamu Personel Danışma Kurulu (KPDK) toplantısı tamamlandı.

Konfederasyon Başkanımız Ahmet Gündoğdu’nun genel konulara yönelik talep ve önerileri dile getirmesinin ardından, Genel Başkanımız Metin Memiş de toplantıda, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının taleplerini içeren bir konuşma yaptı.

Bugüne kadar sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının kangren olmuş pek çok sorunun çözüldüğünü ifade eden Genel Başkanımız Metin Memiş, bunlardan sonuncusunun sağlık çalışanlarına lisans tamamlama hakkının verilmesi olduğunu söyledi. Yıpranma payı konusunda geniş katılımlı bir toplantı yapılarak çalışmaların tamamlanması gerektiğini kaydeden Genel Başkanımız Metin Memiş, bu konudaki müjdeyi de en kısa zamanda çalışanlara vermek istediklerini kaydetti.

Daha önceki KPDK talepleri arasında yer alan ambulans kaskoları ve 112 personeline yemek ücreti verilmesi gibi konuların çözüme kavuştuğunu belirten Memiş, talepler arasında yer alan görevi başında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit sayılması talebinin de kabul edilmesi gerektiğini ifade etti.

Görevde yükselme sınavını kazanan ve atama bekleyen 2351 VHKİ'nin atamasının yapılması gerektiğini söyleyen Memiş toplantıda ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, vekil ebe hemşireler,4/C'li çalışanlar ve kamu personeli olmayan ASM çalışanlarının kadroya alınması, ASPB’de görevde yükselme ve unvan değişikliği sınav takviminin açıklanarak uygulanması ve sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanların 6 ay boyunca sağlık hizmetlerini ücretli alması gibi talepleri iletti.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo