Filistin Meclis Başkanı Bahar: İyi ki Memur-Sen Var

Filistin Meclis Başkanı Ahmed M. A. Bahar'ı makamında kabul eden Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, "Şehitleri bizim şehitlerimiz, gazileri bizim gazilerimiz, evsizleri bizim evsizimiz ve yetimleri bizim yetimlerimiz. O yetimlere sahip çıkmakta bizim boynumuzun borcu" diye konuştu.

 

26112014-12

 

Filistin Meclis Başkanı Ahmed M. A. Bahar başkanlığında Filistinli milletvekillerinden oluşan heyet, Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu'yu ziyaret etti. Heyet adına konuşan Filistin Meclis Başkanı Ahmed M. A. Bahar, "Türkiye'deki sesimiz oldunuz. İyi ki varsınız. Filistin halkının yanında durarak, yardımlar yaparak, özgür Kudüs, özgür Mescid-i Aksa mücadelemize güç veriyorsunuz. İnşallah tez zamanda özgür Mescid-i Aksa'da birlikte namaz kılacağız" dedi.

 

26112014-14

 

“TÜRKİYE HER ZAMAN YANIMIZDA OLDU”

Gazze'de yaşanan felaketlerin ve anlaşmazlığın asıl nedeninin İsrail devleti ve İsrail'in işgali olduğunu belirten Bahar, İsrail'in son 5 yılda Filistinlilere yönelik 3 savaş gerçekleştirdiğini söyledi. İsrail'in son saldırılarında birçok evin, mescitlerin, okulların, fabrikanın ve işyerinin yıkıldığını,  çok sayıda kişinin evsiz ve işsiz kaldığını ama buna karşı Filistin halkının Allah'a olan umutlarının kesilmediğini ve asla da kesilmeyeceğini dile getiren Bahar, Türkiye'nin de kendilerinin yanında olduğunu ve olmaya devam edeceğine yürekten inandıklarını kaydetti.

 

26112014-13

 

Bahar, yaşanan savaşların ve sıkıntıların altında halkın kendilerini tercih etmesinden İsrail'in duyduğu rahatsızlığın yattığını belirterek, "Filistin halkı sabırlı olacak. Tüm topraklarını kurtarıncaya kadar mücadelesine devam edecek. Her bir Filistinli Kudüs ve Mescid-i Aksa'yı kurtarmak için birleşmiş durumda" dedi.

 

"İSRAİL MESCİD-İ AKSA’YI YIKMAK İSTİYOR"

Filistinlilerin son savaşta sınırlı imkanlarına rağmen Gazze'den İsrail şehirlerini vurmayı başardığını ifade eden Bahar, topraklarını bu direnç ve inançla kurtarmaya devam edeceklerini bildirdi. Bahar, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarına da değinerek, İsrail'in Mescid-i Aksa'yı yıkıp yerine kendi batıl inançları doğrultusunda Süleyman Tapınağı'nı yapmak istediğini anlattı.

 

26112014-15


"Kudüs halkı, Kudüs'ü bırakmamak ve savunmak için maddi ve manevi desteklere muhtaç. Mescid-i Aksa'nın ve Kudüs'teki insanların Memur-Sen'in güçlü bir desteğine de her zamankinden çok ihtiyacı var" diyen Bahar,  Mavi Marmara'ya yönelik saldırıda yaşamını yitirenlerin fedakarlığının Gazze'de dikilen anıtla ölümsüzleştiğini ifade etti.

 

“800 BİN ÜYEMİZ İLE YANINIZDAYIZ”

Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu da 800 bin üyesi olan Memur-Sen'in, Filistinlilerin de sendikası olduğunu söyledi. Gazze'nin yeniden imarını için her türlü desteğe ve yardıma hazır olduklarını bildiren Gündoğdu, Mehmet Akif İnan Memur-Sen Okulu'nu ve bir hastane inşa etmeyi hazır olduklarını bildirdi.

 

26112014-16

 

“ŞEHİTLERİ BİZİM ŞEHİTLERİMİZ”

İsrail'in son saldırıda yıktığı yerlerde onarım ve inşa çalışmalarını engellediğini bildiklerini belirten Göndoğdu, Gazze'de imarın gerçekleşmesi için girişimlerini sürdüreceklerini dile getirdi. Göndoğdu, konfederasyonlarının dünyanın tüm mazlumlarının yanında olduğu gibi Filistin halkının da yanında olacağını ifade ederek, "Şehitleri bizim şehitlerimiz, gazileri bizim gazilerimiz, evsizleri bizim evsizimiz ve yetimleri bizim yetimlerimiz. O yetimlere sahip çıkmakta bizim boynumuzun borcu" diye konuştu.

 

26112014-17


Filistin Meclis Başkanı Bahar kendisine ebru tablo armağan eden Göndoğdu'yu Filistin'e davet etti. Gündoğdu, davete olumlu yanıt verdi.

    

Görüşmede Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Metin Memiş, Hacı Bayram Tonbul, Mehmet Emin Esen, Ekrem Yavuz, Emekli Memur-Sen Genel Başkanı Emin Şenver, Memur-Sen Genel Koordinatörü Halit Ortaköy, Memur-Sen Danışmanları ve İHH Yetkilileri hazır bulundu.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo