Sağlık Sen’den 112 çalışanlarına Müjde

Genel Başkanımız Metin Memiş, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Osman Nacar’la görüştü. Görüşme sonrası 112 çalışanlarına müjde çıktı. Ambulans kaskoları tek seferde ve merkezi ihale ile gerçekleştiriliyor. 112 personeline yemek parası ve yeni kıyafetler geliyor.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Osman Nacar’la yaptığı görüşme sonrası, 112 çalışanlarının beklediği önemli düzenlemelerin hayata geçirileceğini söyledi.

Ambulansların kasko sisteminin daha önce düzensiz işlediğini ve bu durumun önemli mağduriyetlere yol açtığını kaydeden Memiş bundan sonraki sistemde kasko ihalesinin merkezi olarak yapılacağını ve herhangi bir can kaybı durumunda kasko sözleşmesi kapsamında en az 200 bin TL’lik kasko teminat bedelinin kasko tarafından karşılaşacağını söyledi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, çalışma koşulları nedeniyle yemek hakkını kullanamayan 112 çalışanlarına yemek ücretinin nakden ödenmesi konusunda gerekli çalışmaların başlatıldığını belirtti. Memiş, kıyafetlerin yenilenmesi ve her yıl düzenli şekilde çalışanlara dağıtılması konusunda da çalışmaların tamamlandığını aktardı.

Memiş 112 çalışanlarına önceki toplu sözleşmede özellikli birim katsayısından faydalanma ve nöbet ücretlerinin yüzde 50 artırımlı ödenmesi müjdesi verdiklerini kaydederek “Önümüzdeki dönemde çalışanlarımıza yıpranma payı müjdesini vermek istiyoruz. Bu konunun çalışmaları da sürdürülüyor. En kısa zamanda sonuçlanması için çalışıyoruz” dedi.

 “ŞEHİTLİK” KAVRAMI YENİDEN GÜNDEME GELDİ

Sağlık-Sen’in toplu sözleşme talepleri arasında yer alan ‘Görevi esnasında ve görevi sebebiyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit, ailelerinin şehit ailesi ve şehit yakını’ gibi değerlendirilmesi konusunu tekrar gündeme getiren Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık Bakanlığı’nın konu ile ilgili bir çalışma yaptığını söyledi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı ile Sağlık Bakanlığı yetkilileri arasında bu konu ile ilgili bir görüşme yapıldığını kaydeden Memiş, yakın zamanda bu konunun da çözüme kavuşacağını belirtti. Memiş ayrıca, Türkiye’nin en önemli kurumlarından birinin başında olan Genel Müdür Osman Nacar’a, çalışanlara yönelik yaptığı olumlu katkılardan dolayı teşekkür ederek bunların artarak devam etmesini diledi.

NACAR: SAĞLIK-SEN’İN KATKILARINDAN MEMNUNİYET DUYMAKTAYIZ

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Osman Nacar da çalışma şartları ve iş güvenliği anlamında insanı merkeze alan çalışma ve tedbirleri önemsediklerini kaydederek bu kapsamda çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Acil Sağlık Hizmetleri’nin Bakanlığın en önemli yapılarından biri olduğunu kaydeden Genel Müdür Nacar, hizmetlerin geliştirilmesi, çalışanların iş motivasyonunun ve memnuniyetinin arttırılması amacıyla yetkili sendika Sağlık-Sen’in pozitif katkılarından memnuniyet duyduklarını söyledi.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo