Genel Başkan Memiş: \"Yıpranma Payıyla İlgili Müjdeyi Sağlık Çalışanlarımıza Vereceğiz\"

Artvin, Şırnak, Edirne, Bakanlık Şube, Iğdır, Elazığ, Erzincan, Adıyaman, Şanlıurfa, Sivas, İstanbul 2, Eskişehir, Bursa Üniversite, Aksaray, Ankara 1 ve Düzce Şube Başkanlıklarımızın olağan genel kurulları tamamlandı.

Elazığ ve Erzincan Şubelerimizin Olağan Genel Kurullarına katılan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlık çalışanlarının yıpranma payı almasıyla ilgili Bakanlıklar nezdinde çalışmaların devam ettiğini belirtti. Memiş, 450 bin sağlık çalışanının yıpranma payı almasıyla ilgili çalışmanın tamamlanmasının ardından meclise geleceğini ifade etti. 
 

Yıpranma payı ile ilgili verdikleri mücadelenin sonunda o dönem başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sağlık çalışanlarına müjde verildiğini kaydeden Memiş, "Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı sağlık çalışanları yıpranıyor sağlık çalışanlarına beş yılda bir yıpranma payı verilsin talimatını orada bakanına verdi. Bu konu çalışılıyor. Çalışma Bakanlığı ayrı çalışıyor, Sağlık Bakanlığı ayrı çalışıyor. Biz de geçtiğimiz günlerde Çalışma Bakan Yardımcısını ve Perşembe günü Sağlık Bakanı’nı ziyaret ettik. Bir çalıştay yapalım. Çalışma Bakanlığından, Maliye Bakanlığından ve üniversitelerden akademisyenlerin de olduğu bir çalıştayla beraber hangi sağlık çalışanına ne kadar yıpranma payı verilsin bunu beraber çalışalım ve 450 bin sağlık çalışanının hizmetlisinin memurunun hemşiresinin hekiminin bütün sağlık çalışanlarının yıpranma payından faydalanması için bu çalışmayı yapalım dedik. Bu çalışma yapıldıktan sonra ya torba yasanın içerisinde ya da bir kanun teklifi ile beraber 450 bin sağlık çalışanı için yıpranma payı verilmesi konusu meclis gündemine gelecek ve sizlerden aldığımız destekle sizlerin verdiği güçle 450 bin sağlık çalışanına yıpranma payını hep beraber müjdeleyeceğiz” dedi.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo