Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’na Ziyaret

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu ziyaret etti. Yıpranma payı ve lisans tamamlama konusunda yapılacak çalışmaların değerlendirildiği ziyarette, diğer talepler de ayrıntılı şekilde ele alındı.

Öncelikli taleplerinin yıpranma payı, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, lisans tamamlama, kamu görevlisi olmayan aile sağlığı merkezi çalışanları ile vekil ebe hemşirelerin kadroya alınması, görevde yükselme sınavını kazanmalarına karşın atamaları yapılmayan 2351 VHKİ’nin atamasının yapılması ve 4/C’lilerin kadroya alınması olduğunu ifade eden Metin Memiş, “Mayıs ayında düzenlediğimiz Sağlık Çalışanları Büyük Türkiye Buluşması’na katılan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, yıpranma payı, kreş ve lisans tamamlama yönündeki taleplerimize olumlu cevap vermişti. Sözü verilen konuların hayata geçirilmesi, diğer konuların da sözünün verilerek hayata geçirilmesi konusunda mücadelemiz devam edecek” şeklinde konuştu. Memiş ayrıca, 2009’dan beri yapılmayan unvan değişikliği sınavının yapılması ve sınav takviminin uygulamaya konulmasını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, başbakan iken verdiği bu sözlerin hayata geçirilmesi konusunda sürecin hızlandırılması ve çalışmaların birlikte yürütülmesi gerektiğini ifade eden Memiş, sağlık çalışanlarının beklentisinin bir an önce karşılanması, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözünün de bir an önce hayata geçirilmesi çağrısında bulundu.

Ziyarette, yıpranma payının hayata geçirilmesi için de bir takvim oluşturulması gerektiğini söyleyen Metin Memiş, konunun taraflarının yanı sıra Sağlık-Sen’in de içinde yer alacağı bir komisyon kurularak çalışmaların sürdürülmesi gerektiğini söyledi. Lisans tamamlama konusunda da bakanlıkla beraber çalışarak, YÖK’ten en kısa sürede olumlu sonuç çıkarmak istediklerini belirten Memiş, kreş taleplerinin hayata geçirilmesine yönelik yayınlanan genelgenin sevindirici olduğunu, ancak bu genelgenin takibinin yapılarak sürecin hızlandırılması çağrısında bulundu.

Yıpranma payı ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ve en kısa sürede sonuçlanacağını kaydeden Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu diğer konular ile ilgili de gerekli değerlendirmelerin yapılacağını ifade etti.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo