Bayram, Birlik Olmaktır

Milleti birbirine yakınlaştıran, sevgi ve dostluk bağlarını güçlendiren bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor, bayramın milletimize, İslam alemine ve bütün insanlığa huzur, barış ve mutluluk getirmesini diliyoruz.

 

Bayramın şuuruna varabilmek için fakirleri, yoksulları, güçsüzleri sevindirelim, yaşlılarımızın, hastalarımızın gönüllerini almalıyız. Yardıma muhtaç olanlara yardımcı olmalıyız.

 

Bizim anlayışımıza göre, komşusu açken tok yatan bizden değildir. Bayramın özünde paylaşma, bölüşme, dayanışma vardır. Onun için bayram sevincini evlerinden, yurtlarından, topraklarından ayrılmak zorunda bırakılarak ülkemize sığınan kardeşlerimizden de esirgemeyelim. Bir tebessümle dahi olsa yanlarında bulunalım. Kimsesizlerin kimsesi olalım. Zalimlerle değil mazlumlarla iş birliği yapmak gibi tarihi ve şerefli bir geleneğin ve karakterin sahibi olan aziz milletimize yakışan budur.

 

İnsanlığın karşı karşıya bulunduğu kan, gözyaşı, açlık ve sefalet bayram coşkularının doyasıya yaşanmasına engel oluyor. İslam Coğrafyasında başımızı nereye çevirsek bir yetimin feryadını, bir mazlumun isyanını duyuyoruz. İslam dünyasının en acımasız zulümlerle karşı karşıya bulunduğu bu dönemde teslim olmamız gereken en önemli ilahi emir, ‘birlik’ olmaktır. Müslümanların birliği ve kardeşliği için çalışmaktır. Cenab-ı Allah hepimize bu yolda çalışma azmi versin.

 

Bu temenni ile tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı`nı kutluyor, bu bayramın iç dünyamıza, hanelerimize, ülkemize, dünyamıza huzur ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah`tan niyaz ediyoruz.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo