Taleplerimizin Takipçisiyiz

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Sabah Gazetesine Başbakan Ahmet Davutoğlu ile gerçekleşen görüşmenin ardından önemli açıklamalarda bulundu.

 

İşte Sabah Gazetesinde yayınlanan haber:

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Memur-Sen heyetiyle yaptığı görüşmeden sağlıkçılardan engellilere, öğretmenlerden akademisyenlere kadar birçok kesime müjdeli haber geldi. Başbakan, sağlıkçıların yıpranma payının her 5 yıla 1 yıl olarak düzenlenmesi konusunda çalışma başlatıldığını söyledi. Profesör maaşının genel müdür maaşına yükseltilmesi talebine karşılık akademisyenlere yönelik düzenlemenin yaşama geçmek üzere olduğu mesajını verdi. Engellilere hac, umre ziyaretinde yüzde 50 indirim yapılması talebine de yeşil ışık yaktı. Memurların, öğretmenlerin özellikle Doğu illerinde kalması için mahrumiyet tazminatı verilmesi talebi de Çalışma Bakanlığı'na iletildi.

 

SAĞLIK ÇALIŞANINA DA YIPRANMA HAKKI

Başbakan Davutoğlu'nun Memur- Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve beraberindeki heyeti kabulünde milyonlarca vatandaşı ilgilendiren konu başlıkları görüşüldü. Gündoğdu, görüşmenin ayrıntılarını SABAH'a anlattı. Davutoğlu, doktor, hemşire, diğer sağlık çalışanlarına beş yıla bir yıpranma payı verilmesi konusunda Çalışma Bakanlığı'nın çalışma yürüttüğünü anımsatarak, konunun yeni yasama döneminde Meclis'e getirileceği mesajını verdi.

 

ÖĞRETMENLERE DOĞU TEŞVİKİ

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, öğretmenlerin güvenlik, yoksulluk gibi birçok nedenle kalmak istemedikleri bölgeler için "kalkınmada öncelikli yöre tazminatı" ödenmesi önerisi getirdi. Gündoğdu, "Bazı yerlerde öğretmen tutmakta zorluk var. Kalkınmada öncelikli bölge kapsamındaki illerde görev yapan öğretmenlere ek ödeme ve benzeri pozitif ayrımcılık yapılarak burada kalmaları cazip hale getirilmelidir" dedi.

 

ENGELLİYE 'HAC' DESTEĞİ

Başbakan Davutoğlu, "Hac ibadeti yapacak engelliler ve onlara refakat edeceklere yüzde 50 indirim yapılmalı" önerisine de destek verdi. Memur, "Engelliler, hac, umre ibadeti sırasında refakatçi götürmek zorunda. Bunun için de iki kat ücret veriyorlar" dedi. Davutoğlu da, "Bu çok önemli. Diyanetle de görüşerek gerekenin yapılmasını sağlayacağım" dedi. Davutoğlu'nun, "Engelliler ÖTV'siz otomobil alıyor. KDV'de alınmasın" isteğine de olumlu yanıt verdiği belirtildi.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo