Şubelerimizin Genel Kurulları Genel Merkez Yöneticilerimizin Katılımıyla Devam Ediyor

Adana, Ankara 2, Manisa, Mardin, Kahramanmaraş ve Zonguldak Şubelerimizin Olağan Genel Kurulları tamamlandı.

Adana ve Manisa Şubelerimizin Olağan Kongrelerine katılan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlık çalışanlarının yıpranma  payından ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, lisans tamamlama ve kreş açılması gibi konulara yönelik değerlendirmelerde bulunan Memiş, taleplerinin kazanıma dönüşmesinin kendilerini ve sağlık çalışanlarını mutlu ettiğini söyledi.

“BAZILARININ HAYAL BİLE EDEMEDİKLERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Bazılarının hayal bile edemediği sorunları çözüme kavuşturduklarına dikkat çeken Metin Memiş, ideolojik sendikacılık anlayışı yerine sorunların çözümüne dönük bir sendikacılık anlayışını benimsediklerini ifade etti.  Metin Memiş, sağlıkta dönüşümün mimarlarından olan sağlık çalışanlarının yıpranma payını hak ettiklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakan olarak katıldığı Sağlık-Sen Büyük Türkiye Buluşması’nda bu yöndeki taleplerini dile getirdiklerini belirten Memiş, müjdenin Erdoğan tarafından verildiğini kaydetti.

Sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesine yönelik yasal düzenlemenin TBMM açıldıktan sonra gerçekleşmesini beklediklerini kaydeden Metin Memiş, yıpranma payının tüm sağlık çalışanlarına verilmesi gerektiğini ifade etti.

Sağlık çalışanlarının aldıkları döner sermayenin emekliliği yansıtılmasının da önemli taleplerinden biri olduğunu belirten Genel Başkan Memiş ilerki dönemde ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması konusu için de mücadele vereceklerini söyledi.

Lisans tamamlama konusunda sağlık çalışanlarına müjde aldıklarını belirten Memiş, bu yönde YÖK ve Sağlık Bakanlığı ile koordineli çalışarak bu yöndeki beklentinin de karşılanacağını kaydetti.

Sağlık kuruluşlarında kreş açılmasına yönelik genelgenin yayınlandığını hatırlatan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık-Sen’in olarak önemli bir kazanıma daha imza attıklarını belirterek kreş uygulamasının sağlık çalışanlarına hayırlı olmasını diledi.

Adana ve Manisa Şubelerimizin Olağan Kongrelerine Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ile birlikte Genel Başkan Yardımcısı Kemal Çırak da katıldı. Yapılan seçimler sonucunda Adana Şube Başkanlığı’na Recep Kurum ve Manisa Şube Başkanlığı’na ise Mustafa İrgat yeniden seçildi.

Kahramanmaraş ve Mardin Şube Başkanlıklarımızın Genel Kurullarına ise Genel Başkan Yardımcıları Mutlu Kaya ve Abdülaziz Arslan katıldı. Yapılan seçim sonuçlarına göre Kahramanmaraş’da Bünyamin Mutlu Demirci, Mardin’de ise Mustafa Akbaş yeniden şube başkanlığına seçildi.

Ankara 2 No’lu Şube ve Zonguldak Şube Başkanlığımızın Genel Kurullarına ise Genel Başkan Vekili Semih Durmuş ile Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Örnek katıldı. Ankara 2 No’lu Şube Başkanlığı’na Erdal Bolatçı yeniden seçildi. Zonguldak Şube Başkanlığına ise mevcut şube başkanı Mehmet Ali Kara yeniden seçildi.

   


  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo