Şube Kongrelerimiz Devam Ediyor

Sağlık-Sen şubelerinin olağan genel kurulları devam ediyor. Kocaeli, Tokat, Denizli, Aydın ve Bursa Şube Başkanlıklarımızın Olağan Kongreleri tamamlandı.

Kocaeli Şubesi ve Tokat Şubelerimizin Olağan Kongrelerine katılan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, yeni dönemde yeni bir Türkiye’nin var olacağını ve yeni Türkiye’den önemli, beklentileri olduğunu ifade etti.

11 Ağustos sabahı Türkiye’nin yeni bir güne ve döneme uyandığını kaydeden Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş artık darbe dönemlerinin tamamen sona erdiğini, milletin iradesinin tecelli ettiğini söyledi. Bundan sonraki süreçte Yeni Türkiye formatıyla artık darbelerin konuşulmadığı, bu ülkenin niye geri kaldığının tartışılmayacağı günlerin başladığını belirten Genel Başkan Memiş, bu ülkeyi nasıl hem bölgesinde, hem dünyada güçlü, lider bir konuma getirileceğinin konuşulacağı ve tartışılacağı günlerin başladığını kaydetti.

MEMİŞ: YENİ DÖNEMDE YENİ KAZANIMLAR

Yeni Türkiye döneminde de sağlıkta dönüşümün gerçek mimarı olan sağlık çalışanlar için yeni kazanımlar hedeflediklerini kaydeden Memiş, “Mayıs ayında gerçekleştirdiğimiz Sağlık Çalışanları Türkiye Buluşması’nda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan sağlık çalışanlarına yıpranma payı, lisans tamamlama hakkı ve kreş sorunun çözümü konularında müjde almıştık. Geçtiğimiz hafta yayınlanan genelge ile kreş uygulaması için çalışmalar başlatıldı. Sırada yıpranma payının Ekim ayında görüşülecek olan torba yasada yer alması konusu var. Bu konuların da 2014 yılı içerisinde tamamlanması için çalışmalarımızı yapacağız ve takip edeceğiz” dedi.

Yapılan seçimlerin ardından Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanlığı’na Dt. Kerem Özgüler, Tokat Şube Başkanlığı’na ise Suat Mantar yeniden seçildi. Tokat Sağlık-Sen’in Olağan Kongresi’ne Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ile birlikte Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Arslan da katıldı.

Bursa Şube Başkanlığımızın Olağan Kongresi de Sağlık-Sen Genel Başkan Vekili Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Mutlu Kaya’nın katılımıyla gerçekleştirildi. Yapılan seçimin ardından mevcut Şube Başkanı Gökhan Yünkül yeniden aynı göreve seçildi.

Denizli ve Aydın Şubelerimizin Genel Kurullarına ise Genel Başkan Yardımcımız Kemal Çırak katıldı. Denizli Şube Başkanlığına Metin Yüksel Koçoğlu, Aydın Şube Başkanlığı’na ise Abdülbaki Karaer yeniden seçildi.


FOTO GALERİ

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo