Sağlık-Sen’den Çalık’a Hayırlı Olsun Ziyareti

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ve yönetim kurulu üyeleri AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevine sağlık kökenli olan Öznur Çalık’ın getirilmesinin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş kendisinin daha önce TBMM Sağlık Komisyonu’nda görev almış olması ve sağlık çalışanlarının sorunlarını en iyi bilenlerden biri olması dolayısıyla sağlık politikalarının daha iyi noktalara geleceğine inandıklarını söyledi.

Ziyarette Sağlık-Sen’in çalışmaları hakkında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’a bilgiler veren Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş, sendika olarak Türkiye genelinde sağlık okur-yazarlığı çalışması başlattıklarını ve bu çalışma ile toplumdaki sağlık okur-yazarlığı oranının, sağlık okur-yazarlığına etki eden faktörlerin ve okur-yazarlık oranı ile sağlık düzeyi arasındaki ilişkinin belirlenmesi ve sağlık-okuryazarlığı oranının artırılmasına yönelik politika önerilerinin yapılmasını hedeflediklerini söyledi. Bu çalışmanın tamamlanmak üzere olduğunu kaydeden Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, çalışmanın sonucunu kamuoyu ile paylaşacaklarını kaydetti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık da Sağlık-Sen’in sağlık çalışanları adına elde ettiği önemli kazanımların yanı sıra akademik ve sosyal hayata yönelik yaptığı çalışmaları takip ettiklerini belirterek, bu çalışmaları takdirle karşıladıklarını ifade etti. Genel Başkan Yardımcısı Çalık ziyaretlerinden dolayı Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.


FOTO GALERİ

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo