Gazze’ye Vefa ve Şifa Kapısı

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Gazze’ye Vefa ve Şifa Kapısı açmak için harekete geçtiklerini belirterek, " Gazze'ye Mehmet Akif İnan Mescid-i Aksa Okulu yapacağız, eğer hastane okuldan öncelikliyse Memur-Sen Şifa Hastanesi yapacağız" dedi.

 

Kampanya kapsamında yardım hesabı ve kısa mesaj hattı açan Konfederasyon, toplanacak yardımlarla Memur-Sen, İsrail'in saldırılarının hedefi olan Gazze'nin yaralarını sarmak için yardım kampanyası düzenledi. Bu kapsamda, yardım hesabı ve kısa mesaj hattı açan Konfederasyon, toplanacak yardımlarla Gazze’ye Vefa ve Şifa Kapısı açmayı hedefliyor.

 

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7 Temmuz'dan bugüne kadar Gazze'ye düzenlenen saldırılarda, 426'sı çocuk 246'sı kadın 79'u yaşlı olmak üzere 2  bin kişinin hayatını kaybettiğini, 3 bini çocuk, bin 853'ü kadın ve 374'ü yaşlı toplam 9 bin 600 kişinin yaralı olduğunu belirtti.

 

Yaklaşık 475 bin Filistinli'nin evsiz kaldığı saldırılarda, 43 caminin tamamen yıkıldığını, 188 okul ile 24 sağlık merkezinin ise ağır hasar gördüğünü ifade eden Göndoğdu, "Burada bir savaş söz konusu değil, bir taciz ve tecavüz var. Azmettirici Amerika, tetikçi İsrail, sponsorluklar ise Almanya, İngiltere ve Fransa'ya ait" dedi.

 

Gazze'de İsrail tarafından öldürülen kadın ve çocuk sayısının birçok ağır savaştan bile daha fazla olduğuna dikkati çeken Gündoğdu, Gazze'ye destek olunmasının ve Filistin halkının yaralarının sarılmasının önemli olduğunu dile getirdi.

 

Şifa ve sosyal destek ekipleri de gönderilecek

Gündoğdu, Memur-Sen olarak Gazze için yardım kampanyası düzenlediklerini bildirerek, şöyle konuştu:

"Hayırseverler, açtığımız 2406'ya bir kısa mesaj göndererek Gazze için 5 TL'lik yardımda bulunabilirler. Toplanan yardımlarla okulların, hastanelerin, camilerin ve evlerin onarılması için görev alacağız. Öncelikli hangisiyse önce ona başlayacağız. Hazırladığımız raporda okul öncelikli olursa, Gazze'ye Mehmet Akif İnan Mescid-i Aksa Okulu yapacağız, eğer hastane okuldan öncelikliyse Memur-Sen Şifa Hastanesi yapacağız. Yardımlarımız istediğimiz gibi gerçekleşirse her ikisi de gündeme gelir. Yaraları sarmak için başlattığımız yardım kampanyasının yanında, Gazze'ye yöneticilerden oluşan Memur-Sen heyeti, hemşire ve doktorlardan oluşan şifa ekibi, öğretmen, imam ve psikologlardan oluşan sosyal destek ekibi gönderme kararı aldık. Bunun yanında bölgedeki su ve elektrik kesintilerini önlemek için bir teknik ekibin de hizmet vermesini istiyoruz. Dışişleri Bakanlığına bu konuda başvurularımızı yaptık. Bu ekiplerde yer almak için binlerce gönüllü üyemiz var."

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo