Genel Başkan Bursa’da İftar Programına Katıldı

Bursa Şube Başkanlığımız tarafından iftar programı düzenlendi. Programa Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Genel Başkan Vekili Semih Durmuş, Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Örnek, Kemal Çırak, Şube Başkanı Gökhan Yünkül, şube yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Türkiye’nin en büyük sivil toplum hareketi olarak bölgede yaşanan olaylara sessiz ve tepkisiz kalamayacaklarını belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, bugün Somali’de, Telafer’de, Musul’da, Kerkük’te, Gazze’de ve Müslümanların yardıma ihtiyacı olduğu diğer bölgelerimizden gelen çağrılara Memur-Sen olarak bugüne kadar asla kulaklarımızı kapatmadık ve onların yanında olduk. Zalim İsrail’in zulmü altında ezilen Filistin halkının da beklentisi ve ümidi Türkiye’dir. Yalnız Filistin halkının değil, tüm İslam coğrafyasının ümidi Türkiye’dir. Osmanlı’nın torunları olarak Türk halkının, o bölgelerde yardım bekleyen Müslümanlara yardımlarını devam ettirmesi gerektiğini ifade eden Genel Başkan Metin Memiş, basının ve kamuoyunun bu noktada duyarlı hareket etmesi gerektiğini ifade etti.

 

Memiş, “Görüyoruz ki Türkiye üzerinde de oyunlar oynanmak istenmekte, içeriden ve dışarıdan müdahalelerle milletin iradesi zaptu rapt altına alınmaya çalışılmaktadır. 17 ve 25 Aralık darbe süreçleri Türkiye için dönüm noktası olmuştur. Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak bu süreçlerde bundan önce tüm darbe girişimlerinde olduğu gibi tavrımızı net bir şekilde ortaya koyarak her türlü paralel, sinsi ve derin yapılara karşı durduk, durmaya da devam edeceğiz. Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimi var, millet ilk defa Cumhurbaşkanını seçecek bizlerde bu süreçte nasıl bir Cumhurbaşkanı istiyoruz bunu deklare ettik. Memur-Sen’in istediği Cumhurbaşkanı, milletin değerleri ile barışık olmalıdır.  Demokratik olmalıdır. Bölgesine duyarsız olmamalıdır. Filistin’de vaya herhangi bir coğrafyadaki haksızlığa işgale, zulme bikayıt kalmamalıdır. Türkiye’nin sürdürdüğü çözüm sürecine sahip çıkmalı ve 77 milyon vatandaşın birlikte huzur içinde yaşamasının garantisi olmalıdır.  Cumhurbaşkanı, cumhuruna yabancı olmamalı, birliğin, dirliğin teminatı olmalıdır” dedi.

 

Genel Başkan Memiş, kamu görevlilerinin mali, sosyal ve özlük haklarının korunması ve geliştirilmesinin temel kırmızı çizgileri olduğunu belirterek çalışanların iş güvencesinin yok sayılmasına yönelik uygulamalara asla müsaade etmeyeceklerini ifade etti. Sağlık çalışanlarının beklediği yıpranma payı konusuna da değinen Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, yıllardır talep ettikleri sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi konusu ile ilgili talimatın bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildiğini kaydederek sonbahar aylarında çıkarılacak olan torba yasada yıpranma payının yer almasını beklediklerini ifade etti. Lisans tamamlama konusunda da 2014-2015 öğretim sezonuna yetişecek bir düzenlemenin devam ettiğini, bu dönemde lisans tamamlama müjdesini vermek istediklerini söyledi.


FOTO GALERİ

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo