Genel Başkan Memiş Antalya’da

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Antalya Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen istişare ve il divan kurulu toplantısına katıldı.

Toplantıya Genel Başkan Metin Memiş ile birlikte Genel Başkan Yardımcısı Kemal Çırak, Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk ve şube yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ile işyeri temsilcileri ve sağlık çalışanları katıldı.

Toplantıda konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş toplantıda yaptığı konuşmada, Ramazan ayında Mısır, Suriye, Telafer ve Irak’ta kan akarken İsrail’in de Filistin üzerindeki zulmünü devam ettirdiğini gördüklerini belirtti. İslam dünyasının ve dünya devletlerinin bu duruma sessiz kalmasının insanlık onuruna aykırı bir durum olduğunu kaydeden Genel Başkan Metin Memiş, İsrail’in Filistin halkına karşı uyguladığı soykırıma artık dur denmesi gerektiğini ifade etti.

Genel Başkan Memiş sözlerini şöyle sürdürdü: “Biliyorsunuz ki: ülkemizin istikrarı bazı kesimlerin planlarını bozdu. Çözüm sürecinin bu ülkeyi böleceğini söyleyenlere şu cevabı verebiliriz: ‘Bu ülkede 2 yıldır şehit cenazesi gelmedi. Kan akmadı, anneler ağlamadı. Bundan 2 yıl önce cumartesi anneleri gösteri yaparken, bugün o anneler çocuklarını dağdan indirmek, terör belasından kurtarmak için gösteriler yapıyor. Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçları bu ülkede vesayetin kaldırılıp kaldırılmamasına ilişkin son nokta olacak. Bundan önceki seçimlerde ortak aday olarak çıkarılan Cumhurbaşkanı olan Ahmet Necdet Sezer’in fırlattığı kitap bu ülkede kriz çıkmasına neden oldu. Milletin değil, devletin cumhurbaşkanı oldu. Bu nedenle önümüzdeki süreçte her türlü vesayete karşı dimdik duracak bir cumhurbaşkanı istemeliyiz. Siyasal vizyonunun içerisinde demokratikleşme, insan hakları ve eşit vatandaşlık ilkesine sahip bir cumhurbaşkanı olmalı.” 

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ve beraberindeki heyet program öncesi Antalya’da yer alan sağlık kurumlarını ve yöneticilerini ziyaret etti.


FOTO GALERİ

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo