Memiş: Çalışanlarımızın Sosyal ve Ekonomik Refaha Ulaşması Kırmızı Çizgimizdir

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş Adana Sağlık-Sen Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada kamu görevlilerinin mali, sosyal ve özlük haklarının korunması ve geliştirilmesinin temel kırmızı çizgileri olduğunu belirterek çalışanların iş güvencesinin yok sayılmasına yönelik uygulamalara asla müsaade etmeyeceklerini ifade etti.

Sağlık çalışanlarının beklediği yıpranma payı konusuna da değinen Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, yıllardır talep ettikleri sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi konusu ile ilgili talimatın bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildiğini kaydederek sonbahar aylarında çıkarılacak olan torba yasada yıpranma payının yer almasını beklediklerini ifade etti.

BATILI ÜLKELER ÜÇ MAYMUNU OYNUYORLAR

İsrail’in Gazze saldırısını lanetleyen Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, öldürülen Müslüman olunca hele ki bu katliamları İsrail gerçekleştiriyorsa, batı dünyasının bu duruma sessiz kaldığını belirterek, bu duruma karşı başta Türkiye olmak üzere İslam Dünyası’nın tepki vermesi gerektiğini ifade etti.

Sağlık çalışanlarını, İsrail zulmü altında yaşayan Filistinliler için yapılan yardım kampanyalarına destek vermeye çağıran Memiş, mübarek Ramazan ayında Filistinlilerin ve zulüm altında yaşayan tüm Müslümanların özgürlüklerine kavuşmalarını temenni etti.

Adana Sağlık-Sen Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’in yanı sıra Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcıları Kemal Çırak ve Mutlu Kaya, Adana Şube Başkanı Recep Kurum ve yönetim kurulu üyeleri, Memur-Sen Adana İl Başkanı Muhammet Erdoğan, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Gaziantep, Niğde Şube Başkanları, Adana İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Alper Acil, Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Kemal Kiraz, hastane yöneticileri, iş yeri temsilcilerimiz ve sağlık çalışanları katıldı.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo