Memur-Sen\'den Gazze\'ye Destek Eylemi

Katil İsrail'in, Gazze’ye yönelik hava saldırılarına Memur-Sen’den büyük tepki geldi. Memur-Sen tarafından İsrail Konutu önünde düzenlenen eyleme katılım büyük oldu. İsrail konutu önünde toplanan Memur-Sen üyeleri, “Gazze’ye dua, İsrail’e beddua”, “Gazze üzülme, Allah bizimle”, “Siyonizm yakıyor, dünya bakıyor”, “Gazze’ye selam, direnişe devam” sloganları atarak terör devleti İsrail’i lanetledi.

 

Eylemde konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, “Kahrolmasını gerektirecek her şeyi yaptığı için; kahrolsun İsrail. İsrail, karakterine uygun bir şekilde insan haklarını ihlal etmeye ve öldürmeye devam ediyor” dedi.

 

“KATİL DEVLET RAMAZANDA BOMBA YAĞDIRIYOR”

Bayraktutar, Terör devleti İsrail’in Ramazan ayında yeni bir kuşatma başlattığını, evleri basıp, Filistin üyelerini hukuksuz bir şekilde tutukladığını söyledi. Bayraktutar, “Katil ülke, 5 gündür sahur ve iftar vakti sivillerin üstüne bomba yağdırıyor, seyir halindeki otomobilleri havaya uçuruyor, küçük çocukları katlediyor, camiden çıkan insanlara kurşun yağdırıyor. Bu saldırılar sonucunda şu anda yüzlerce şehidimiz ve binlerce yaralımız var. Ramazan ayında tüm insani değerleri İsrail bir kez daha ayaklar altına almıştır. Katliamlar zincirine bir yenisini daha eklemiştir. Siyonist İsrail insanlığın ortak utancıdır.  Katil İsrail’i kınıyor ve lanetliyoruz. Sabretmek, boyun eğmek değil, direnmektir. Ne var ki, son saldırılarla birlikte sabır taşı çatlamıştır. Kahrolmasını gerektirecek her şeyi yaptığı için, kahrolsun İsrail” diye konuştu.

 

ŞİMDİ BİRLİK OLMA VAKTİ

Yaşanan vahşete sessiz kalan İslam ülkelerine de tepki gösteren Bayraktutar, İsrail’in saldırıları karşısında birlikte hareket etmeyi başaramayan İslam ülkelerinin Siyonistleri cesaretlendirdiğini dile getirdi. Bayraktutar, Gazze ateş altındayken sesiz kalmak “ama” ve “ancak” ile başlayan cümle kurmanın, işbirlikçilik, zillet, pasiflik olduğunu vurguladı. Bayraktutar, Müslüman alemini harekete geçmeye davet etti.

 

“KOMEDİ, REZALET, KEPAZELİK”

Öte yandan Gazze ateş altındayken, uluslararası camianın tepkisiz kalmasını her yönüyle utanç verici olarak nitelendiren Bayraktutar, “Mahzun ve masum Gazzeli kardeşlerimize vahşice bomba yağdıran İsrail, zulme maruz bırakılan da Müslümanlar olunca, sessiz kalan batı, ikiyüzlü olduğunu bir kez daha belgelemiştir. AB ülkelerinden bazıları ve ABD öldüreni değil, öleni kınamışlardır. İsrail’i kınayacaklarına Filistin tarafını kınadıklarını açıklamışlardır. Bu tam bir komedi, rezalet, kepazeliktir” şeklinde konuştu.

 

“TEPKİSİZ KALMAK ZULME ORTAK OLMAKTIR”

“Siyonistler kendinden olmayan herkese ve kendilerine ait olmayan her şeye karşı kin ve nefretle hareket etmektedir. Bu gerçeğe rağmen İsrail’in rutine bağladığı terör olaylarına karşı tepkisiz kalmak zulme ortak olmaktır” diyen Bayraktutar, “ABD, AB, BM insanlık ayıplarının suç ortağıdır. Vahşete sessiz ve duyarsız kalmak, dilsiz şeytanlığı kabul etmektir. Yapılanlara ve yaşananlara suç ortağı olmaktır. İslam İşbirliği Teşkilatı da en az diğer kuruluşlar kadar sorumludur. Hem ABD’yi hem BM’yi hem AB’yi hem de İslam İşbirliği Teşkilatını insanlık suçuna ortak oldukları için kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

DENİZDE, İNTİFADA HER YERDE. DİREN GAZZE

20. yüzyılın ilk çeyreğinden itibaren terör örgütü olarak Müslüman kanı akıtmaya başlayan, insanlık onurunu ayaklar altına alan katil İsrail'i, destekçilerini lanetleyen Bayraktutar, konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Buradan İnsanlığa, ümmete, milletimize sesleniyoruz, Cemil Meriç’in dediği gibi ‘Zulmün olduğu yerde tarafsızlık namussuzluktur.’ Biz tarafız, tarafımız insanlık, her türlü zulmün karşısındayız. Vakit, Mescid-i Aksa ve Kudüs için ayağa kalkma, kardeşlerimize sahip çıkma vaktidir. Hepimizin onurunu korumak için şehit düşen kardeşlerimizin yanında olma vaktidir. Karada, Denizde, İntifada Her yerde. Diren Gazze Kahrolsun İsrail, kahrolsun işbirlikçileri, yaşasın Filistin direnişi.”

 

Öte yandan Memur-Sen İl Temsilcilerinin organize ettiği "İsrail'i kınama eylemleri" yurdun dört bir tarafında gerçekleştirldi.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo