GAZZE YANIYOR, İNSANLIK SUSUYOR…

İslam dünyasının kanayan yarası Filistin topraklarından yükselen acı, feryat, gözyaşı ve katil devlet İsrail’in döktüğü Müslüman kanları, bir kez daha yüreklerimizi yaktı, içimizi kanattı. Katil devlet İsrail’in saldırılarını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

Katil devlet İsrail, kadın, çocuk demeden masum Filistin halkına saldırmaya devam etmektedir. Gazze topraklarına 3 günde yaklaşık 500 ton bomba atan İsrail, 100’e yakın Filistinli’yi şehit ederken, 750’den fazla Filistinli’yi de yaralamıştır. Şehitlerimize Allah’tan bir kez daha rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

Gazzeliler, sahurunu İsrail bombalarıyla, iftarlarını da şehadetle yapmaktadır. Müslümanlar’ın kutsal ayı Ramazan’da bile saldırmaktan ve kan akıtmaktan çekinmeyen İsrail’in devlet terörüne sessiz kalan Batı dünyası ile İsrail’in en büyük hamisi Amerika’nın suskunluğu ise tam bir çifte standarttır. Ölen, öldürülen Müslüman olduğunda üç maymunu oynayan bu ülkeler, kendilerini insanlığın vicdanında mahkum eden bu suskunluklarının bedelini hem bu dünyada, hem öteki dünyada elbet ödeyecektir.

Sağlık-Sen olarak, başta ülkemiz olmak üzere vicdan taşıyan, insanlıktan nasibini almış dünya devletlerini Gazze’de yaşanan katliama seyirci kalmamaya ve katil devlet İsrail’in saldırılarını durdurmak için gerekli girişimleri başlatmaya çağırıyoruz.

Konfederasyonumuzun kurucusu Merhum Mehmet Akif İnan’ın;

Mescid-i Aksa’yı gördüm düşümde

Götür Müslüman’a selam, diyordu.

Dayanamıyorum bu ayrılığa

Kucaklasın beni İslam, diyordu…

dizelerinde yer alan, Mescid-i Aksa’dan gelen selamı alıyor ve acıyı yüreğimizde hissediyoruz.

Kudüs Şairi Mehmet Akif İnan, esaretin bitmediği, kan ve gözyaşının dinmediği Filistin’den, Müslümanlar’ın ilk Kabe’sinden yükselen feryatı bize bu dizelerle aktarmıştı. Biz de bu mirasın sahipleri olarak insanlığa çağrıda bulunuyoruz: Katil devlet İsrail’e ‘dur’ deyin.

Filistin’de yaşanan bu dramın, günümüz insanlarının gündemini bir futbol maçı kadar bile meşgul etmemesi, kendimizi sorgulamayı gerektiren bir başka durumdur. Şeyh Ahmet Yasin, ‘ümmetin suskunluğunu Allah’a şikayet ederken’ şunları söylüyor:

ALLAH’ım! Ümmetin suskunluğunu Sana şikayet ediyorum!

Siz ey Müslümanlar! Suskun ve aciz, helak olmuş ölüler!

Hâlâ kalpleriniz sızlamıyor mu, başımıza gelen bu acı felaketler karşısında?

Bir halk yok mu? Hiç mi kimse yok, ALLAH için ve ümmetin namusu için kızacak?

Vicdanlarımızı uyandırıp, gündelik telaşların esaretinden kurtaralım. Kulaklarımıza Filistin’den yükselen sesin girmesine izin verelim. İsrail zulmü altında inleyen Filistinliler’in sesi, soluğu olalım. Onların uzattığı eli tutup, yaralarını saralım, gözlerindeki yaşı silelim.

Sağlık-Sen olarak katil devlet İsrail’in katliamlarının bir an önce sona ermesini dilerken, üyelerimizi ve vatandaşlarımızı yardım kuruluşlarının başlattıkları kampanyalara destek olmaya, İsrail’i protesto eden, Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu gösteren mitinglere destek olmaya davet ediyoruz.

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo