12-36 Nöbet Sistemini Protesto Ettik

Sağlık-Sen İstanbul 1 No’lu Şube Başkanlığımıza bağlı üyelerimiz ve sağlık çalışanları, 112 çalışanlarına 12-36 çalışma sisteminin gündeme getirilmesini İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önünde toplanarak protesto ettiler.

12-36 SİSTİME 112'Yİ DAHA İŞLEMEZ HALE GETİRECEKTİR

İl Sağlık Müdürlüğü binası girişindeki merdivenlerde bir araya gelen Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları (Sağlık-Sen) üyesi yaklaşık 30 kişilik grup, “12/36 hayır" dövizleri taşıdı. Grup, sık sık “12/36 istemiyoruz” şeklinde sloganlar attı.

Eylemde yapılan basın açıklamasında sağlık çalışanlarının 12-36 çalışma sisteminin tekrar gündeme getirildiğini ve bu durumun çalışanları huzursuz ettiğini belirtilerek “Bundan birkaç yıl önce dayatılan ve uygulamaya konulmak üzereyken sendikalarımızın girişimleri ve yaptığımız basın açıklamalarıyla vazgeçilen 12-36 sisteminin tekrar hayata geçirilmek istenmesi bizleri ve sağlık çalışanlarını son derece rahatsız etmiştir. 163 olan istasyon sayısının bir gecede 194'e çıkarılması, saha organizasyonunun dengesini ve çalışanların motivasyonunu olumsuz yönde etkilemiştir. Biz Sağlık-Sen olarak hiçbir alt yapısı olmayan 12-36 sisteminin yanlış olduğunu buradan ifade ediyoruz. Çalışanlara dayatma şeklinde olan ve gönüllülük içermeyen bu sistem 112'yi daha işlemez hale getirecektir” denildi.

Grup, basın açıklamasının ardından İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önünde kısa süreli oturma eylemi yaptı.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo