Memur-Sen’den Telafer’e 100 Bin TL Yardım

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Türk Kızılayı tarafından “Telafer'e El Uzat” sloganıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında 100 bin liralık nakdi yardımı, Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar'a takdim etti.

Irak’ta yaşanan çatışmalar sonrası evlerini terk etmek zorunda kalan yüz binlerce insana yardım elini uzatan ve ‘Telafer’e El Uzat’ sloganıyla bir kampanya başlatan Türk Kızılayı’na Memur-Sen 100 bin TL’lik yardım yaptı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, yaşanan zulümlerin son bulması için ayrımcılık yapılmadan insan haklarından yana olan kurum, kuruluş ve şahıslara birlik olma çağrısı yaptı. Gündoğdu, “Buradan milletimize ve teşkilatıma çağrıda bulunuyorum, bu kampanyaya destek olalım” dedi.

“ÜÇ MAYMUNU OYNAMAKTAN VAZGEÇSİNLER”

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, dünyanın birçok yerinde zulümlerin olduğuna dikkat çekerek, “Keşke dünyanın hiçbir yerinde felaket olmasa da bizde yardım etmek zorunda kalmasak. Bir taraftan bu yarları sararken, dini ırkı, cinsiyeti, rengi ne olursa olsun, insan haklarından yana olan kurum kuruluş ve şahısların birleşme zamanıdır. Telafer’den önce Bosna ve Orta Afrika Cumhuriyetinde felaketler vardı. Ülkemizde Soma’da maden faciası yaşadık. Öncesinde Suriye’de çocuklar açlıktan ölüyordu. Myanmar, Doğu Türkistan ve Somali’de acı olaylar halen devam ediyor. Yardımlara öncülük yapmak güzel ama felaketlerin en azından ideolojik, siyasi felaketlerin dışında önlenmesi bir daha yaşanmaması için devletlerin, insan hakları örgütlerinin artık üç maymunu oynamaktan vazgeçmesi lazım” dedi.

“20 YILDIR FELAKET YAŞANIYOR”

Gündoğdu, kampanyadan haberdar olunca hiç tereddüt etmeden destek olma kararı aldıklarını ifade ederek, “Şuanda Irak’ta fiili olarak bir felaket yaşanıyor. Söz konusu yer 20 yıldır felaketlerle mücadele ediyor. Daha önce Saddam belası vardı, sonra Saddam’ı gönderip barış getireceğini söyleyen ABD belası geldi. Daha sonra Maliki’nin beceriksizliği, yanı başımızda olan kardeşlerimizi, soydaşlarımızı felakete sürükledi. Şimdi birde IŞİD belası çıktı. Bunlar eliyle yine kardeşlerimiz mağdur ediliyor, zulüm görüyor” dedi.

GÜNDOĞDU KAMPANYAYA DESTEK İSTEDİ

Kampanyaya destek olunması çağrısında bulunan Gündoğdu, “En yoksulumuzun evinde bile iftar edebileceği birkaç çeşit yemek var. Bu kardeşlerimiz bu nimetlerden mahrum. Bizden yardım bekliyorlar. 12 gün önce Kızılay, Türk-İş ve Memur-Sen iş birliği ile Telafer’e sahip çıkma kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamında bizde üzerimize düşeni yapmak için 100 bin lira yardım kararı aldık ve bu miktarı Kızılay’ın hesabına aktardık. Mübarek Ramazan ayında büyük şeytanların bağlı olduğunu biliyoruz. Yaptığımız yardımın kampanyayı yeniden harekete geçirmesini temenni ediyorum. Bizler komşumuz, soydaşlarımız, mazlum insanların yanında olmalıyız. Buradan milletimize ve teşkilatıma çağrıda bulunuyorum, bu kampanyaya destek olsunlar” diye konuştu.

Gündoğdu, Kızılay Genel Başkanı Akar’ın önemli bir duyarlık örneği gösterdiğini belirterek, “Hem bizi hem milletimizi harekete geçirdiği için kendisine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

AKAR’DAN MEMUR-SEN’E TEŞEKKÜR

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, “Türk Kızılayı olarak Telafer ve Kuzey Irak’taki kardeşlerimiz için başlattığımız kampanyaya gönülden destek veren Memur-Sen’e teşekkür ediyoruz. Kuzey Irak’ta meydana gelen kargaşadan sonra oluşan yeni durumda göçmen durumuna düşen, yerinde edilen 1 milyon civarında insan vardır. Çeşitli dinlere etnik gruplara dağılan bu yapı vahamet arz etmektedir. Bunların içerisinde en korunmasızı Telafer kentinin işgalinden sonra her türlü insanı yardım malzemesinden mahrum kalan Türkmen kardeşlerimizin vaziyetidir. Bunları gözeterek bunların ihtiyaçlarına cevap vermek üzere bir kampanya başlattık. Allah razı olsun vatandaşlarımızdan bu konuyla alakalı önemli katkılar alıyoruz. Memur-Sen ile kampanyamızı başlatan Türk-İş Genel Başkanına da huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum" diye konuştu.

Akar, acil olarak, gıda ve giyim malzemesi ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, kamuoyundan destek beklediklerini sözlerine ekledi.

Yardım çeki teslim edilirken Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Türk Kızılayı Başkan Vekili Nihat Adıgüzel, Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Akar, SGK Yönetim Kurulu Üyesi Halit Ortaköy, Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu hazır bulundu.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo