Mersin ve Osmaniye Şubelerimizin Yeni Büroları Hizmete Girdi

Sağlık-Sen Mersin ve Osmaniye Şube Başkanlıklarının yeni hizmet bürolarının açılışı Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’in katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış programına Genel Başkan Metin Memiş ile birlikte Genel Başkan Yardımcıları Kemal Çırak, Mutlu Kaya, Ak Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş  Şube Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık-Sen’in sorunlardan nemalanan sendikacılık yapmadığını belirterek çözüm odaklı bir sendikal anlayışı benimsediklerini ve bu doğrultuda hareket ettiklerini ifade etti. Sağlık çalışanlarının sorunlarının tartışıldığı her yerde, sorunları masaya taşıdıklarını ve var olan sorunları çözmeye çalıştıklarını ifade eden Memiş, millete ve çalışana hizmet etmeyi şiar edinen güçlü bir Sağlık-Sen’in azim ve kararlılıkla yola devam ettiğini kaydetti.

Sağlık-Sen yetkiyi aldıktan itibaren sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının birçok sorunun kazanıma dönüşerek çözüldüğünü belirten Genel Başkan Memiş, bunun en son örneğini Mayıs ayında Başbakan Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleştirilen Ebeler, Hemşireler Günü Programı’nda gördüklerini söyledi. Sağlık çalışanlarının taleplerini Başbakan Erdoğan’a bizzat ilettiğini kaydeden Memiş, yıpranma payı, hastanelerde kreş uygulaması ve sağlık çalışanlarına lisans tamamlama hakkı verilmesi gibi konuların Başbakan Erdoğan’ın talimatıyla çözüme kavuşturulduğunu belirterek çalışanlar adına yeni kazanımlar elde etmek için mücadeleye devam edeceklerini ifade etti.

MEMİŞ: AİLE HEKİMLERİNİN NÖBET KONUSUNA SAĞLIK-SEN DIŞINDA HİÇBİR KURULUŞ KARŞI DURMADI

Aile Hekimlerine getirilen nöbet zorunluluğu konusuna da değinen Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, TBMM’de gerçekleştirilen torba yasa görüşmelerinde Sağlık-Sen dışında hiçbir sendika ve kuruluşun aile hekimlerinin nöbet tutmalarına karşı durmadığını söyledi. Malum kuruluşların masada takındıkları sessiz tavrı, sorunlardan nemalanan bir anlayışla kamuoyu önünde bozarak çığırtkanlık yaptıklarını kaydeden Memiş, Sağlık-Sen olarak bugüne kadar var olan sorunları ilgili yerlerle görüşerek çözüme kavuşturduklarını ve bu durumun bundan sonrada devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo