Hastadan KKKA Kapan Sağlık Çalışanı Hayatını Kaybetti

Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi’nin laboratuvar servisinde çalışan Recep Tepe, geçen hafta, kenenin ısırmasından sonra rahatsızlanarak hastaneye getirilen bir hastadan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) virüsü kaparak hayatını kaybetti.

Recep Tepe ile birlikte KKKA virüsü tespit edilen 5 sağlık çalışanının ise tedavileri tamamlanarak taburcu edildiler.

Hizmet sunumlarında pek çok olumsuzlukla karşı karşıya kalan ancak buna rağmen gece gündüz demeden görevlerini fedakarca yerine getiren, cana can katmak için gerektiğinde canlarını ortaya koyan sağlık çalışanlarımızın bir fedakarlık örneğini daha yaşadık.

Hastasından aldığı virüs nedeniyle hayatını kaybeden laboratuvar servisinde görevli arkadaşımız Recep Tepe’ye Sağlık-Sen ailesi olarak Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Geçtiğimiz haftalarda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımı ile gerçekleştirdiğimiz “Sağlık Çalışanları Büyük Türkiye Buluşması”nda dile getirdiğimiz ve Başbakan Erdoğan’ın da destek vererek talimatlandırdığı ‘yıpranma payı’ konusunun önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Bugüne kadar her platformda dile getirdiğimiz sağlık çalışanlarının yıpranma payından yararlandırılması konusuna Başbakan’ın verdiği “Sağlık çalışanlarının 5 yıllık hizmetine 1 yıl yıpranma payı” sözü bir an önce uygulamaya geçirilmelidir.

Milletimize hizmet noktasında var güçleri ile çalışan sağlık çalışanlarımızın bu haklı talebinin bir an önce yerine getirilmesini temenni ediyor, hayatını kaybeden laboratuvar teknisyeni Recep Tepe’ye bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo