Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Düzeyi Fark Ödemeleri Yapılıyor

Halk Sağlığı Kurumu, aile hekimi ve aile sağlığı elemanlarının ücret kalemleri içerisinde yer alan sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeyi ücretinde 2011 yılından itibaren yapılan hatanın düzeltilmesinden kaynaklanan fark ödemelerinin yapılması için İl Halk Sağlığı Müdürlüklerine yazı gönderdi.

Söz konusu yanlış hesaplama, Sağlık-Sen’in girişimleri ile düzeltilmiş, 2011 yılından itibaren hatalı hesaplanan sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeyinden kaynaklanan fark ücretlerinin de ödenmesine karar verilmişti.

 

Halk Sağlığı Kurumu tarafından Halk Sağlığı Müdürlüklerine gönderilen yazıda, aile hekiminin ve aile sağlığı elemanının 2011 yılından beri yanlış hesaplanan sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeyi ücretinin düzeltilerek ödenmesi istendi. Buna göre, aile hekimleri ve aile sağlığı elemanları, söz konusu ücret farklarını 1 Mayıs itibarıyla alabilecek.

 

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı tarafından il müdürlüklerine gönderilen yazıda 01.07.2011 – 31.01.2014 tarihleri arasından aile hekimleri ve aile sağlığı elemanlarının sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeyi ücret artışının yapılmamasından kaynaklanan fark ödemelerinin Mart 2014 bordrolarının kesinleşmesinden sonra ödenmesi gerektiği bildirildi. Bu durumda ÇKYS üzerinden il ve TC kimlik numarası bazında bordro raporu oluşturularak ödemeler yapılacak.

Belirtilen tarihler arasında hak edişleri olmakla birlikte, aile hekimliği sisteminden ayrılmış olanlar da dilekçe ile müracaat ederek hak edişlerini alabilecek. Ödemeler, ikametgâhlarının bulunduğu Halk Sağlığı Müdürlüğünce yapılacaktır. Bu durumda olanların bir dilekçe ile müracaat ederek aile hekimi ve aile sağlığı elemanı olarak çalışmış oldukları tarihi, ili, ilçeyi ve Banka IBAN numaralarını bildirmeleri gerekiyor. Söz konusu yazıda ayrıca, ödemelerin gecikmeye mahal vermeksizin ivedilikle yapılması da istendi.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo