Memur-Sen Muş İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi

Memur-Sen Muş İl Divan Toplantısı Muş Alparslan Üniversitesi Sosyal Programlar Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Birlik Haber-Sen Genel Başkan Yardımcısı Salih Yıldırgan, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Abdulhadi Karasapan, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Fatih Korukluoğlu, Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacıbey Özkan, Bem Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç, Muş Memur-Sen İl Temsilcisi Fehmi Kuzey Vurar, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Özcan, AK Parti Muş Belediye Başkan adayı Feyat Asya ve bağlı sendikaların temsilcileri katıldı.

2002 yılından beri AK Parti iktidarı döneminde, vatandaşın sağlığa erişimini kolaylaştırmak üzere başlatılan sağlığa dönüşüm projesi ile birlikte bugün hasta memnuniyetinin yüzde 39’lardan, yüzde 76’lara çıktığı bir dönem yaşandığını ifade eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş sağlıkta dönüşümün en büyük mimarlarının sağlık çalışanları olduğunu söyledi. Bu süreçte sağlık çalışanları insanüstü bir gayret göstererek, Avrupa’daki meslektaşlarından üç katı fazla çalışarak bu hizmeti yürüttüklerini belirten Genel Başkan Metin Memiş yaptıkları araştırmalarda bu süreçte sağlık çalışanlarının tükenmişliklerinin arttığını saptadıklarını kaydetti.

Yapılan araştırmada sağlık sektöründe çalışanların yüzde 60.8’inin fırsatım olsaydı mesleğimi değiştirirdim dediğini anlatan Memiş bu konunun dikkate alınarak çalışanların tükenmişliğinin azaltılması gerektiğini ifade etti. Sağlıkta dönüşümün tam anlamıyla başarıya ulaşması için sağlık çalışanlarının da mutlu edilmesi gerektiğini kaydeden Memiş, özlük haklarında, ücretlendirmelerde mutlaka yenilik yapılması gerektiğini ifade etti. Mevcut sistemin adaletsiz bir sistem olduğunu belirten Memiş önümüzdeki süreçte sağlık çalışanlarının memnuniyetlerini artıracak sağlık politikalarının mutlaka geliştirilmesi gerektiğini ifade etti.

MEMİŞ: TALEPLERİMİZİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş,  4/C’li çalışanlar, vekil ebe-hemşireler ve kamu görevlisi olmayan aile sağlığı çalışanlarının kadroya geçirilmesi, 4/B’lilerin geriye dönük sigorta prim kesintilerinin iadesi, sağlık çalışanlarının tamamının fiili hizmet süresi zammından yararlandırılması, ek ödemenin emekliliğe yansıması, görevde yükselme sınavını kazanan 2351 kişinin VHKİ kadrolarına atanması gibi talepleri gerek Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda gerek Sağlık Bakanı ve Çalışma Bakanı ile yaptıkları görüşmelerde dile getirdiklerini belirterek bu taleplerin takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.


FOTO GALERİ

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo