Genel Başkanımız Diyarbakır’da İl Divan Toplantısına Katıldı

Diyarbakır Şubemizin İl Divan Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık-Sen Genel Başkan Vekili Semih Durmuş, Genel Başkan Yardımcıları Kemal Çırak, Abdülaziz Aslan, Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Galip Ensarioğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Türkiye'de demokrasi karşıtlarına karşı mücadele veren bir sendikal anlayışla hizmet ettiklerini belirtti. Memur-Sen'in yapmış olduğu çalışmalarla bu ülkenin geleceği adına önemli kazanımlara imza attığını ifade eden Memiş, Türkiye'deki demokrasiyi kesintiye uğratanların yine aynı oyunu oynamak üzere senaryolar kullandıklarını söyledi. Memiş, şöyle konuştu: “Ülkemiz özellikle son 11 yıllık süreç içerisinde çok önemli hizmetlere karşılık bulurken maalesef ülkemiz üzerinde önemli oyunlar oynanmaya başlandı. Gezi eylemleriyle başlayan ve başarıya ulaşamayan eylemler gibi maalesef küresel güçlerin de katkısı, desteğiyle son dönemlerde milletin üzerine önemli bir oyun daha sergilenmeye çalışılıyor. Memur-Sen dün nasıl demokrasinin yanında, darbecilerin karşısında durduysa bugün de milletin iradesinin karşısında olanlara, Türkiye'yi değersiz göstermeye çalışanlara karşı aynı mücadeleyi aynı kararlılıkla sürdürecektir.” 

Memur-Sen'in kuruluş amacının sadece ücret sendikacılığı olmadığını belirten Memiş, millet adına hizmet sendikacılığı yaptıklarını ifade etti.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SORUNLARI ÖNEMSENMELİ VE ÇÖZÜLMELİDİR

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yetkili sendikası olarak gerek bakanlık bürokratları ile gerekse TBMM Sağlık Komisyonu’ndaki yetkililerle yapılan görüşmelerde ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi, aile hekimlerinin nöbetlerden muaf tutulması, nöbet ücretlerinin tamamının arttırılması, görevde yükselme mağduru 2351 kişi için ve şartları tutan yardımcı hizmetler sınıfındakilere VHKİ kadrosu verilmesi gibi talepleri iletiklerini belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, çalışanların öncelikli sorunlarının bir an önce çözülmesi gerektiğini ifade ederek, bu konudaki  mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi.

Özellikle 2002 yılından sonraki süreçte sağlıkta dönüşümün başlamasından bugüne kadar hasta memnuniyetinin yüzde 76’lara çıkmasına rağmen sağlıkta dönüşümün mimarı olan sağlık çalışanlarının mesleki saygınlığının azaldığı ve bunun yanında şiddete uğrama oranlarının da yükseldiğini yaptıkları araştırma ve anketlerde gördüklerini belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş, sağlık çalışanlarına da bu dönüşümde hak ettikleri değerin verilmesi gerektiğini ifade etti.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo