Batman Şubemizin İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi

Sağlık-Sen Batman Şubesinin İl Divan Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Genel Başkan Yardımcısı Kemal Çırak, AK Parti Milletvekili Ziver Özdemir, AK Parti Batman Belediye Başkan Adayı Mehmet Emin Ekmen, AK Parti Batman İl Başkanı Murat Güneştekin, Sağlık-Sen Batman Şube Yönetim Kurulu üyeleri ile iş yeri temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Divan toplantısında konuşma yapan Metin Memiş, Türkiye’ye yıllardır ayak bağı olan ve ülkenin önünü tıkayan pek çok sorunun, bugün toplumsal mutabakatla çözüme kavuştuğunu belirtti. Sorunların çözümünden rahatsız olan bazı çevrelerin ince mühendisliklerle kirli oyunları devreye soktuğunu ifade eden Memiş, hiçbir gücün millet iradesinden üstün olmadığını söyledi. Memiş, "Kaos ortamından yararlanmak isteyen çevrelerin oyunları böylelikle bozulacak. Sağlıkta dönüşüm sürecinin başladığı 2002 yılından itibaren hasta memnuniyetinin yüzde 76’lara çıkmasına rağmen sağlıkta dönüşümün mimarı olan sağlık çalışanlarının mesleki saygınlığı azaldığı ve bunun yanında şiddete uğrama oranlarının da yükseldiği yapılan araştırma ve anketlerde görülüyor. Sağlık çalışanlarına da bu dönüşümde hak ettikleri değerin verilmesi gerekir. Var olan sorunların çözümü için mücadelelerimizi sürdüreceğiz, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesini, nöbet ücretlerinin tamamının arttırılması için çalışmalarımız devam edecek" dedi.

Sağlık-Sen’in yetkiyi aldıktan itibaren sağlık ve sosyal hizmet çalışanları adına önemli kazanımlar elde ettiğini belirten Genel Başkan Memiş, kendilerinden önce yetkili sendika olanların hiçbir kazanım elde edemediklerini belirterek Sağlık-Sen’in başarısını karalamaya çalıştıklarını söyledi. Üye sayılarına ve kazanımlara bakıldığında diğer sendikaların gereken cevabı aldıklarını belirten Memiş, kimin ne söylediğine bakmadan sağlık ve sosyal hizmet çalışanları adına kazanımlara devam edeceklerini sözlerine ekledi.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo