Memiş: Kara Propaganda İle Rant Peşindeler

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, aile hekimlerinin haklarını savunmayanların, tribünlere oynamak için kameralar önünde rol yaptıklarını söyledi. Aile hekimlerinin nöbet tutmamasına yönelik taleplerini her platformda  dile getirdiklerini söyleyen Metin Memiş, kapalı kapılar ardında susanların, alanda rant elde etme derdine düşmesinin beceriksizliğin ve iki yüzlülüğün ifşası anlamına geldiğini söyledi.

Sağlık-Sen Bursa Şubesi İl Divan Toplantısı’na katılan Metin Memiş, burada gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu. Aile hekimlerinin nöbet sorunlarından, sağlıkta şiddete, tam gün yasasından iş bırakma eylemine yönelik değerlendirmelerde bulunan Memiş, toplu sözleşme kazanımlarının da önemine dikkat çekti.

Sağlık-Sen’in sorunlardan nemalanan sendikacılık yapmadığını belirten Genel Başkan Metin Memiş çözüm odakları bir sendikal anlayışı benimsediklerini ve bu doğrultuda hareket ettiklerini ifade etti. Memiş “Biz sağlık çalışanlarının sorunlarının tartışıldığı her yerde, sorunları masaya taşıyor ve çözmeye çalışıyoruz.” dedi.

AİLE HEKİMLERİNİN NÖBET SORUNU ÇÖZÜLMELİDİR 

Acil servislere gelen vakaların yüzde 80’inin acil vaka olmadığına dikkat çeken Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, “Aile hekimlerine nöbet tutturarak bu sorunu çözemeyiz. Aile hekimleri koruyucu sağlık hizmetlerini öncelemeli. Sağlığın geleceği düşünülüyorsa, sağlık okur yazarlığı noktasında düzenleme yapılmalı.” ifadelerini kullandı. Koruyucu hizmetlerde önemli rol oynayan aile hekimlerinin yeterince iş yoğunluğunun bulunduğunu belirten Memiş, acil servislerde nöbet tutturulmaması gerektiğini söyledi. 

İş bırakma eylemlerinin de ideolojik anlayışla yapıldığını sözlerine ekleyen Memiş, 7 yıllık toplu görüşme döneminde hiçbir kazanıma imza atamayanların, çamur atarak, emek hırsızlığı yaparak, insanları karalayarak, duygularıyla oynayarak kazanç elde etme peşinde olduklarını vurguladı. Çözüm odaklı olmayan bu tür eylemlerin çalışanlara hiçbir fayda sağlamadığını belirten Memiş, Sağlık-Sen’in çalışanlar adına bugüne kadar elde ettiği kazanımlara bakıldığında kendilerinin haklılığının ortaya çıkacağını söyledi. 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo