Memiş: Emek Hakkı İçin Verilen Mücadelede Sağlık-Sen Her Zaman Öncü Olmuştur

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in erdemliler hareketi olduğunu, merhum Mehmet Akif İnan’ın idealleri çerçevesinde sendikacılıktan öte bir anlayışla yola devam ettiklerini söyledi.

Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanlığı tarafından bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Ak Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin, Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı, Milletvekilleri Nejat Koçer ve Halil Mazıcıoğlu, Kamu Hastaneleri Kurumu Genel Sekreteri Dr. Kadir Çağlar Çatak, Tıbbi Hizmetler Başkanı Ömer Aykut, Mali Hizmetler Başkanı Nebi Şahinli, İdari Hizmetler Başkanı Metin Mayda, Hastane yöneticileri, başhekimler, hastane müdürleri ve 1000'e yakın sağlık çalışanı katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, emek hakkı için verilen mücadelede Sağlık-Sen’in her zaman öncü olduğunu, sendikacılığın bilinen anlamından farklı olarak çalışanların hakkını savunmakla birlikte milletin en zor anlarında sesini yükselterek ülke menfaatlerine aykırı her durumda sessiz kalmadıklarını belirtti. Sağlık-Sen’in üyelerinin sahip olduğu değerler ve kulluk şuurunun atılan bu adımları belirlediğini kaydeden Memiş, sendikal anlayışlarının başarıya ulaşmasındaki en önemli etkenin isyan kültürü değil adalet duygusuna sahip olmalarından kaynaklı olduğunu söyledi.

Milletten kopuk onların değerlerin uzak hiçbir hareketin başarıya ulaşamayacağını kaydeden Memiş, Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in milletin bağrından çıkmış bir hareket olduğunu ifade etti.

Sağlık-Sen’in toplu sözleşme ve diğer kazanımlarından da bahseden Metin Memiş, ter akıtarak elde ettikleri başarıdan birilerinin kendilerine pay çıkarmaya çalıştığını, bu emek hırsızlığına da kimsenin izin vermemesi gerektiğini kaydetti.

Fatma Şahin'in Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında son derece başarılı bir çalışma sergilediğini belirten Memiş, Şahin’in adaylığının Gaziantep için büyük şans olduğunu vurguladı.

Ak Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin de Bakanlığı döneminde sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yetkili sendikası Sağlık-Sen ile önemli çalışmalara imza attıklarını belirterek, çalışanların yararına olan bu tür çalışmaları Sağlık-Sen’in sürdürmeye devam edeceğine inancının tam olduğunu belirtti.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo