Genel Başkan Metin Memiş Balıkesir’de

Sağlık-Sen Balıkesir Şubesi Genişletilmiş İl Divanı Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Edip Uğur, Balıkesir Şube Başkanı Yusuf Canbay ve şube yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.


İlk defa başörtülü çalışanların özgürce çalıştığı bir dönemde Kadınlar Günü’nü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı, Memur-Sen’in bu uğurda yaptığı çalışmalardan bahsetti. Hizmet sendikacılığı denildiğinde akla Memur-Sen’in geldiğini ifade eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, “Ülkemizde, yıllardır elinden alındığı haklar nedeniyle eğitim hayatından, çalışma hayatından mahrum bırakılan başörtülü kardeşlerimizin ilk defa özgürlüğüne kavuştuğu bir Dünya Kadınlar Gününü kutluyoruz. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Memur sendikacılığı denilince elbette akla Memur-Sen geliyor. Çünkü Memur-Sen kurulduğu günden bu yana sadece ücret sendikacılığı değil, millet adına hizmet sendikacılığı anlayışıyla hareket etti. Rahmetli Akif İnan 1995 yılında bu sendikayı kurarken, sendikayı çağı kurtarmanın eğilimi, ülkeyi yeniden inşa etmenin hareketi ve çocuklarımıza erdemli bir gelecek bırakmanın hareketi olarak kurdu. Onun kurduğu sendika bugün millet adına hizmet eden bir sendika haline geldi. Ülkemizde ne zaman çeteler işbaşına gelmeye çalışsa Memur-Sen onların karşısında dimdik durdu. Bu ülkede darbe yapanlarında, darbeyi getirenlerinde, darbeyi aklından geçirenlerinde karşısında yine Memur-Sen durdu” dedi.

 

DİĞER SENDİKALAR BRÜKSEL’DE ÜLKEMİZİ KARALADI

 

Geçtiğimiz aylarda Brüksel’de Türkiye’deki sendikal faaliyetlerle ilgili bir seminere katıldığını ve orada Memur-Sen’in neden Türkiye’de gerekli olduğunu gördüğünü belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, “O toplantıda KESK’in temsilcisi bizim ülkemiz demokrasinin özgürlüklerin olmadığı hırsızlıkların yolsuzlukların olduğu bir ülke genellemesi yapmak kaydıyla ülkemizi orada karaladı. Yine DİSK’in temsilcisi, sanki bizim ülkemiz çok geri kalmış bir ülkeymiş gibi orada ülkemizi şikayet etti. Kamu-Sen temsilcisi de özellikle son 11 yılda ülkemizde örgütlenme adına adım atılmadı dedi. Hepsi ülkemizi kara ve geri bir ülke gibi göstermeye çalıştılar. Bende, orada şunu ifade ettim: burada size ülkemizi size şikayet edenler 12 Eylül 2010’da ülkemizi darbecilerin getirdiği anayasayı değiştirmeye evet diyemediler. Bunlar toplu sözleşme hakkının kamu çalışanlarına verilmesine hayır kampanyası başlattılar. Ama Memur-Sen olarak biz ülkemizin demokratikleşmesi adına hem de kamu çalışanlarına hak verilmesi için evet dedik. Bu arkadaşlar yalan söylüyor dedik. Neden Memur-Sen’e gerek var diye düşündüm ve Mehmet Akif İnan ağabeyimize rahmet okudum” dedi.

 

MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKMALIYIZ

 

Türkiye’nin gelişmesine tahammül edemeyenlerin, demokrasinin önüne engeller koyduğunu ifade eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, “Ülkemiz gelişen bir ülke oldu. Buna tahammül edemeyenler Gezi Parkı olaylarını çıkardılar. 12 Eylül öncesinde 5 bin gencimizi sağcı-solcu diye toprağa verdirdiler. 30 yıldır bu ülkede 40 bin cana mal olan Kürt-Türk meselesini ortaya koyarak ülkemizin gelişmesini engellediler. Gezi olaylarıyla birlikte halkı sokağa dökerek Alevi-Sünni çatışması başlatmak ve ülkemizin iradesini elinden almak için mücadele ettiler. Halkımızın sağduyusu ve feraseti sayesinde küresel güçlerin planları tutmadı. Burada yolsuzlukları bahane edip milletin iradesine ipotek koyarsanız bu millet askeri ve yargı vesayetine izin vermedi bundan sonra da uluslararası güçlerin vesayetine izin vermeyecek. Onun için milletin iradesine ve çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmalıyız” dedi.

 

TÖRENİN SONUNDA KADIN ÜYELERE KARANFİL


Programın ardından Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Edip Uğur, Sağlık-Sen Balıkesir Şubesi’ne hizmeti geçen Ömür Akyıldız Ereğiz, Yüksel Suaner, Adil Boz ve Zekai Kafaoğlu’na plaket sundu. Ayrıca programda, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bayan katılımcılara karanfil verildi.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo