Memiş: Memur-Sen Her Türlü Vesayete Karşı Durmuş, Millet Egemenliğini Esas Almıştır

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, "Bu ülkede askeri vesayete müsaade etmedik, yargı vesayetine de küresel güçlerin vesayetine de asla müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Genel Başkan Memiş, Tokat'ta düzenlenen "Sağlık-Sen Teşkilat Buluşması" toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'deki demokratikleşme adımlarının diğer ülkelere ışık olduğunu söyledi.

Türkiye'de son 11 yılda demokrasi adına çok önemli adımlar atıldığını savunan Memiş, "Ülkemiz içinde oynanan oyunlara bugüne kadar müsaade etmedik, bundan sonra da müsaade etmeyeceğiz. Bakın bu ülke gelişiyor, ekonomisi büyüyor, bölgesinde söz sahibi oluyor. Bu ülke üzerinde oyunlar oynanmaya devam ediyor. 17 Aralık'ta başlatmış oldukları eylemle bu milletin iradesine ipotek koymak, küresel güçlerin işbirliğiyle Türkiye'yi değersizleştirmek ve Türkiye'yi yok etmek için bir düzen kurdular" diye konuştu.

Memur-Sen ailesi olarak her zaman yolsuzluk yapanlarla mücadele edilmesinden yana olduklarını vurgulayan Memiş, şunları kaydetti:

"Yolsuzluklarla elbette mücadele edilecek. Yolsuzluk kimden gelirse gelsin, kim yaparsa yapsın elbette bedelini ödeyecek. 'Eğer siz bu ülkeyi değersizleştirme, bu ülkeyi bölgesinde güçsüz hale getirme, bu ülkenin seçilmiş iradesini ortadan kaldırmayı hedefliyorsanız buna asla müsaade etmeyiz' dedik. Buna da müsaade etmeyeceğiz. Bu ülkede askeri vesayete müsaade etmedik, yargı vesayetine de küresel güçlerin vesayetine de asla müsaade etmeyeceğiz. Bunun buradan bilinmesini istiyorum."

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas ise Türkiye'nin sağlık alanında büyük bir başarının altına imza attığını dile getirdi.

Sağlık çalışanlarının yıpranma payı almaları gerektiğine inandığını söyleyen Kafkas, "Her türlü riski var. Yıpranma payını sonuna kadar destekliyorum" dedi.

Programa Genel Başkan Metin Memiş ve Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas’ın yanı sıra, Tokat Şube Başkanı Suat Mantar, şube yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo