Erdoğan: Memur-Sen Kurulduğu Günden Beri Emeğin, Ekmeğin ve Milli İradenin Yanında Oldu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Memur-Sen’in kurulduğu günden itibaren emeğin, ekmeğin, hakkın ve milli iradenin, demokrasinin, barışın mücadelesini verdiğini söyledi. Başbakan Erdoğan, "İslam coğrafyasının sızısını ta yüreğinizde hissettiğiniz ve gereğini yaptığınız için sizlere teşekkür ediyorum" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Memur-Sen'in düzenlediği "Medeniyet, insan, demokrasi ve şehirler" konulu Büyük Türkiye Buluşması'nda konuştu. Erdoğan, konuşmasına etkinliğin tüm Türkiye için hayırlı olmasını diledi. Başbakan Erdoğan, Genel Başkan Gündoğdu’ya bugüne kadar sürdürdüğü emek mücadelesi, Türkiye’nin ekonomisi ve demokrasisine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Merhum Akif İnan'ın kurduğu Memur-Sen emeğin hakkın milli iradenin demokrasinin mücadelesini verdiğinin altını çizen Erdoğan, "Memur-Sen’in kurucusu Akif İnan’ı “değerli şair ve mütefekkir, ağabeyimiz, güzel insan” diyerek yad eden Başbakan Erdoğan, İnan’ın “Mescid-i Aksa’yı gördüm düşümde / Bir çocuk gibiydi ve ağlıyordu / Varıp eşiğine alnımı koydum / Sanki bir yer altı nehri çağlıyordu / Mescid-i Aksa’yı gördüm düşümde / Götür Müslümana selam diyordu / Dayanamıyorum bu ayrılığa / Kucaklasın beni İslam diyordu” dizelerini okudu.

Akif İnan’ın barışa, huzura ve özellikle de çok sevdiği Mescid-i Aksa’ya hasret içinde hayatını kaybettiğini, her şair gibi arkasında unutulmaz dizeler bıraktığını anlatan Başbakan Erdoğan, “Ama birçok şairden farklı olarak arkasında bir de mücadele hem de en kutsal mücadeleyi, emek mücadelesini bıraktı. Kurduğu, temellerini attığı, istikametini çizdiği Memur-Sen işte o mücadelenin adı oldu. Tekrar kendisini rahmetle yad ediyor, mekanı inşallah cennet olsun diyorum” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, Memur-Sen’in kurulduğu günden itibaren emeğin, ekmeğin, hakkın ve milli iradenin, demokrasinin, barışın mücadelesini verdiğini anlatarak, şöyle devam etti:

“1995 yılında mütevazi imkanlarla, samimi hissiyatla kurulan Memur-Sen Türkiye’nin en büyük konfederasyonu olarak çalışma hayatımızda barış ve diyalogun öncüsü oldu. Burada Memur-Sen’e kurulduğu günden beri kararlılıkla, sabırla ve samimiyetle sürdürdüğü mücadele için ayrıca teşekkür ediyorum. 28 Şubat’ta, dimdik duran Memur-Sen’e ve yönetimine teşekkür ediyorum. Vesayetçi sisteme, çetelere, mafyaya, cuntalara karşı verdiğimiz mücadelede hep yanımızda oldunuz, bundan dolayı hakkı savunan Memur-Sen’e teşekkür ediyorum. Memurların hak mücadelesinden Milli Birlik ve Kardeşlik Projesine, 2010 halk oylamasından eğitim reformuna, başörtüsüne özgürlükten ekonominin büyümesine kadar her alanda gösterdiğiniz dirayet için, verdiğiniz destek için sizlere en kalbi şükranlarımı sunuyorum.

Tıpkı, merhum Akif İnan gibi, medeniyet havzamızı kucaklayan bir ufka sahip olduğunuz için Filistin’den Myanmar’a, Pakistan’dan Somali’ye, Mısır’dan Süriye’ye kadar insani değerlere, vicdana, hakka ve hukuka sahip çıktığınız için, İslam coğrafyasının sızısını yüreğinizde hissettiğiniz ve gereğini yaptığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Özellikle 17 Aralık darbe sürecinde eğilmediğiniz, bükülmediğiniz, dimdik durduğunuz için 5 Aralık’ta Türkiye’nin saygın sivil toplum örgütleriyle ahde vefanızı haykırdığınız için sizlere tek tek teşekkür ediyor, Allah hepinizden razı olsun diyorum. 28 Şubat'ta dimdik duran Memur-Sen'e ve yönetimine teşekkür ediyorum. Vesayetçi sisteme, çetelere, mafyaya, cuntalara karşı verdiğiniz mücadelede hep yanımızda oldunuz. Bundan dolayı hakkı savunan Memur-Sen'e teşekkür ediyorum" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a gecenin anısına Genel Başkan Gündoğdu tarafından tablo hediye edildi. Ayrıca, Başbakan Erdoğan'a, engelliler, kadınlar ve gençlere yönelik desteklerinden dolayı Memur-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Safiye Özdemir, Engelli Memur-Sen Başkanı Elvan Uğurlu, Genç-Memur-Sen Başkanı Eyüp Beyhan tarafından çiçek takdim edildi.

Gecede kısa bir konuşma yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek gecenin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Geceye Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı  Faruk Çelik, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bakan yardımcıları,milletvekilleri, müsteşarlar, bürokratlar ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen Memur-Sen üyeleri katıldı.


FOTO GALERİ

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo