Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun

 

 Bayramlar, yardımlaşma, dayanışma, sevinme ve sevindirme, etrafındakilerin farkına vararak paylaşmanın, kucaklaşmanın ve sevmenin engin ufuklarında kamil insan olmanın tadını doyasıya yaşayabilme, gereksiz kırgınlıklardan küskünlüklerden arınma zamanıdır. 

 

Millet olarak yaşadığımız sıkıntıları, sorunları bir nebze olsun hafifleten, paylaşma ve dayanışma bilincinin zirve yaptığı saadet günleridir. Topluca kılınan bayram namazları ayrılık ve farklılıkların zenginliklere dönüştüğü,  toplum ve millet olarak birlik ve beraberliğimizin güçlendiği anlardır.

 

Kısa bir süre olmasına rağmen Bayramlar, hayır, bereket ve neşe yoğunluğunun yaşandığı eşsiz zaman dilimleridir. Yüce Allah’ın ihsanı olan bayramlar ülkemizde güzel gelenek ve göreneklerimiz ışığında daha farklı anlamlar kazanır; bugünlerde yediden yetmişe herkeste, tatlı bir telaşın ve heyecanın izleri görülür.

 

Bu günlerde, sılaya olan özlemin giderildiği coşku iklimi yaşanır. Aileden başlayarak tüm toplumsal mekânlarda, küskünlükler, kavgalar, kötü sözler; yerini dostane hislere, dinimizce sadaka mertebesinde önemi olan tebessümlere bırakır. 

 

Bayramlar aynı zamanda millet olarak yaşadığımız acıların ve sorunların üstesinden gelebilecek birlik ve dayanışma ruhuna erişmemizi sağlar. Sayısız sorunla baş etmeye çalışan milletimiz, bu bayram günlerinde mutluluklarını olduğu kadar acılarını da paylaşır.

Bütün Müslümanları kardeş ilan eden, komşu hakkını, fakirin zengin üzerindeki hakkını gözeten yüce bir dinin mensupları olarak, bu değer ve ilkeler doğrultusunda yaşadığımız sürece,  bayramlar daha anlamlı hale gelecektir.

Ramazan Bayramının, milletimizin birliğini ve kardeşliğini kuvvetlendirmesi temennisiyle, başta halkın sağlığı ve mutluluğu için her zaman özveriyle görevlerini sürdüren sağlık ve sosyal hizmet çalışanları olmak üzere tüm milletimize ve İslam âleminin hayırlar getirmesini diliyoruz.

 

SAĞLIK-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo