Sağlık Çalışanlarına Yapılan Saldırı Topluma Yapılan En Menfur Saldırıdır

 

Sağlık-Sen Genel Başkanı Dr. Ahmet Aksu, Doç. Dr. Necati Yenice?ye yapılan menfur saldırıyı nefretle kınadığını söyledi.

Bu sabah görev yaptığı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan Doç. Dr. Necati Yenice yoğun bakımda tedavi altına alındı. Doç. Dr. Yenice?ye yapılan saldırı sağlık çalışanlarının güvenlik sorununu bir kez gündeme getirdi. Saldırıyı nefretle kınadığını dile getiren Sağlık-Sen Genel Başkanı Dr. Ahmet Aksu yaptığı açıklamada, ?Sağlık çalışanlarına yönelik fiili veya sözlü şiddet ve saldırıların artması bizleri derinden endişelendirmektedir. Gece gündüz demeden 24 saat çalışma esasına göre görev yapan sağlık çalışanlarına yönelik yapılan her türlü şiddet aslında geleceğimizin karartılması anlamı taşımaktadır? dedi.

Sağlık çalışanlarına yönelik sözlü veya fiili saldırıların arttığına dikkat çeken Dr. Aksu, şöyle devam etti: ?Yıllara oranla bakıldığında sağlık çalışanlarına yapılan saldırıların artış gösterdiğini gözlemlemekteyiz. Bu durum sağlık çalışanlarının görevlerine olan motivasyonunu olumsuz olarak etkilemektedir. Özellikle sağlık kurum ve kuruluşlarındaki güvenlik sorunu mutlaka gözden geçirilmeli ve sağlık çalışanlarının güvenliği sağlanmalıdır. Sağlık kurum ve kuruluşlarında mutlaka özel güvenlik görevlilerinin yanında resmi emniyet görevlilerinin de güvenlik sistemi içinde yer almaları gerekir.?

Genel Başkan Dr. Ahmet Aksu Doç. Dr. Necati Yenice?ye acil şifalar, ailesi ve sağlık camiasına geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo