Teşkilat Ziyaretleri

 

Genel Sekreter Hüsnü Kaymaz, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Ahmet Tepe ve Genel Mali Sekreter Yaşar Başaran tarafından teşkilat çalışmaları çerçevesinde gerçekleşen ziyarette sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının bölgesel ve genel sorunları hakkında bilgi alındı. Hükümet ile memur sendikaları arasında bu yıl altıncısı gerçekleştirilen toplu görüşmeler hakkında bilgi veren Genel Sekreter Hüsnü Kaymaz, mali haklarda bir uzlaşıya varılmadığını ancak sosyal, demokratik ve özlük hakları ile ilgili çalışmalar yapmak üzere bir komisyon kurulduğunu bu komisyonun en geç bir ay içinde hükümet ve sendikalara çalışma raporu sunacağını kaydetti. 
Sivil Anayasa çalışmalarını da yakından takip ettiklerini dile getiren Genel Sekreter Hüsnü Kaymaz, ?Anayasa çalışmalarını dikkatle ve ibretle izliyorum. Çalışma, eğitim, din ve vicdan özgürlüğü ilkeleriyle tamamen çelişen başörtüsü yasağını indirgenerek, önemli değişiklikler adeta kamuoyundan gizlenmektedir. Özellikle çalışma hayatı ile ilgili konulara yeni anayasada hiç yer verilmemiş ve 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu?nun yeniden düzenlenmesi için bir girişim de bulunmamaktadır. Ancak Konfederasyonumuz Memur-Sen Anayasa çalışmaları ile ilgili 17 sivil toplum kuruluşunun yer aldığı komisyonda yer alarak başta çalışma hayatı olmak üzere tüm konularda hassasiyetlerimizi dile getirecektir? şeklinde konuştu. 
İzmir 2 No?lu Şubenin başarılı ve gayretli çalışmalarının devam etmesi temennisinde bulunan Genel Sekreter Kaymaz, ?Allah utandırmasın? dedi.

İzmir 2 No'lu Şubeye yapılan teşkilat ziyaretinin ardından Bursa, Manisa ve Uşak illerinde de çeşitli etkinlik ve faaliyetlere katılan Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri iftar programlarıyla da sağlık çalışanlarıyla biraraya geldi.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo