Genel Başkan Metin Memiş Bingöl’de Bazı Ziyaretlerde Bulundu

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş Bingöl’ü ziyaret ederek çeşitli temaslarda bulundu.

Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Kemal Çırak, Memur-Sen İl Başkanı Mücahit Çelik ve Bingöl Şube Başkanı Bilal Arslan ile Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan’ı makamında ziyaret eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş sağlık alanındaki sorunlarla ilgili bilgi verdi.

Bazı kesimlerin sağlık alanındaki sorunlara ilişkin şiddet içerikli eylem yapmalarını kınayan Memiş, "Şiddet olaylarına ideolojik yaklaşımlarla açıklama yapmak, şiddete karşı şiddeti getiriyor. Biz farkındalık oluşturmak amacıyla sağlık çalışanlarının çektiği zorluklar ve sıkıntıları anlatmak amaçlı bir film hazırladık. Bu filmi topluma izleterek, sağlık çalışanlarının çektiği sıkıntıları görmelerini sağlayacağız. Memur-Sen'in kuruluş amacı sadece ücret sendikacılığı değil. Millet adına hizmet sendikacılığı diyoruz. İnsanlar sağlık çalışanlarının verdikleri bu hizmetin değerini bilsinler diye bu film hazırlandı" dedi. 

Bingöl’deki temaslarını Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Selahattin Bulut, İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Demir, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Vedat Söyiler ve Bingöl KHB Genel Sekreteri Uzm. Dr. Muhammed Akif Güler’i ziyaret ederek sürdüren Genel Başkan Metin Memiş, daha sonra Bingöl Şube Başkanlığı’nın İl Divan Toplantısı’na katıldı.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo