İftira Kampanyasıyla İlgili Hukuki Mücadelemiz Sürüyor

 

Son olarak Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli ve Türk Sağlık-Sen il yönetiminde bulunan Orhan Yılmaz hakkında dava açılmış ve yasak yayın dağıtan ve basanların yargıya hesap veremelesi için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na müracatta bulunduk. Konuyla ilgili dava savcılık müracatımız şöyledir;


ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
(BASIN SAVCILIĞINA)

MÜŞTEKİ :1- Ahmet AKSU
Strazburg caddesi - 44/12 Sıhhiye/ Ankara 
2- Memur Sendikaları Konfederasyonu ( aynı adres) 
Strazburg caddesi - 44/12 Sıhhiye/ Ankara 
VEKİLİ : Av. Mehmet KASAP GMK Bulvarı No:95 Kat:5 Maltepe/Ankara 
ŞİKAYET EDİLEN : Orhan Yılmaz ; Türk Sağlık Sen İl Yönetiminde bulunan, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli

SUÇ KONUSU :Müvekkilim Memur-Sen Konfederasyonu ve başkanı Ahmet Aksu?ya hakaret niteliği taşıyan dergiyi dağıtan şüpheli hakkında gerekli incelemenin ve soruşturmanın yapılmak sureti ile cezalandırılmasına ilgili dergininin dağıtımının önlenmesi ve toplatılması hakkında gerekli işlemlerin kamu adına yapılması taleplerine dair dilekçeye muhtevidir. 
AÇIKLAMALAR
1- Müvekkiller Memursen Konfederasyonu ile genel başkanı Ahmet Aksu 4688 yasa kapsamında memur sendikacılığı alanında sendikacılık faaliyetinde bulunmaktadır. 
2- Fakat kaynağı tespit edilemeyen bir yerden ekte sunduğumuz müvekkillerime ve yaklaşık 250 bin üyesine hakaret niteliği taşıyan ?Memur-Sen?in Gerçek Yüzü? isimli dergi sistemli bir şekilde dağıtılmıştır. Şüpheli başka bir memur sendikası üyesidir. Halen yukarıda adresini belirttiğimiz işyerinde çalışmaktadır. 
3- Dergi muhtevasından da anlaşılacağı gibi yazılanlar tamamen müvekkillerimi karalamaya ve memurlar nezdinde küçük düşürmeye yönelik yayınlardır. 
4- Basın Kanununa göre bu türlü yayınların özellikle madde 15?e göre gösterilmesi gereken zorunlu bilgileri gösterilmemiştir. 
5- Türk Ceza Kanunu ve Basın Kanuna göre şüphelinin ilgili yayını dağıtması suçtur. 
6- Türkiyenin her yerinde adı geçen yayın sistemli bir şekilde dağıtılmıştır. 
7- Öncelikle bu yayının kim tarafından basıldığının ve çoğaltıldığının da tespit edilmesini talep etmekteyiz. 
SONUÇ VE İSTEM
Müvekkillerimi aşağılamaya yönelik ?Memursenin Gerçek Yüzü? isimli yayını öncelikle dağıtan şüpheli hakkında daha sonra da tespit edilecek yasak yayını basan ve dağıtanlar hakkında da gerekli işlem yapılmak sureti ile resen gözetilecek hususlarla, kamu adına kovuşturmanın yapılması ve başta sorumlularının tespiti, cezalandırılmaları için ve ilgili dergininin dağıtımının önlenmesi ve toplatılması hakkında gerekli işlemlerin yapılması taleplerine dair dilekçeye muhtevidir. 30.04.2007

Müştekiler Vekili
Av. Mehmet KASAP

EKLERİ 
1- Onaylı vekaletname örnekleri
2- Tutanak fotokopisi
3- İllegal kitapçığın fotokopisi

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo