Ankara 1 No’lu Şubemiz İl Divan Toplantısı’nı Tamamladı

Sağlık-Sen Ankara 1 No’lu Şube Başkanlığımız İl Divan Toplantısını gerçekleştirdi.

Ankara Kızılcahamam’da gerçekleştirilen toplantıya Genel Başkan Metin Memiş, Genel Başkan Yardımcıları Mutlu Kaya, Abdülaziz Aslan, Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Şenol Şahin, Şube Yönetim Kurulu üyeleri, iş yeri temsilcileri ve üyeler katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Türkiye’ye yıllardır ayak bağı olan ve ülkenin önünü tıkayan pek çok sorunun bugün toplumsal mutabakatla çözüme kavuştuğunu belirtti. Bugün sorunların çözümünden rahatsız olan bazı çevrelerin ince mühendisliklerle kirli oyunları devreye soktuğunu söyleyen Genel Başkan Metin Memiş hiçbir gücün millet iradesinden üstün olmadığını ifade etti. Millet menfaatlerine aykırı hareket edenler varsa bunların üzerine gidilmesi gerektiğini kaydeden Memiş, kaos ortamından yararlanmak isteyen çevrelerin oyunlarının böylelikle bozulacağını söyledi.

Sağlıkta dönüşüm sürecinin başladığı 2002 yılından itibaren hasta memnuniyetinin yüzde 76’lara çıkmasına rağmen sağlıkta dönüşümün mimarı olan sağlık çalışanlarının mesleki saygınlığının azaldığı ve bunun yanında şiddete uğrama oranlarının da yükseldiğini yaptıkları araştırma ve anketlerde gördüklerini belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş, sağlık çalışanlarına da bu dönüşümde hak ettikleri değerin verilmesi gerektiğini ifade etti.

Sağlıkta dönüşümün mimarları olan sağlık çalışanlarının bugün önemli sorunları bulunduğunu belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, var olan sorunların çözümü için mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi. Ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi, aile hekimlerinin nöbetlerden muaf tutulması, nöbet ücretlerinin tamamının arttırılması, görevde yükselme mağduru 2351 kişi için ve şartları tutan yardımcı hizmetler sınıfındakilere VHKİ kadrosu verilmesi gibi konuların öncelikli talepleri arasında yer aldığını kaydeden Memiş, çalışanların öncelikli sorunlarının artık çözüme kavuşturulması gerektiğini ifade etti.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo