Banka Promosyonlarının Çalışanlara Dağıtılması İçin Girişimlerimiz Sürüyor

 

Sağlık Bakanlığı'na yaptığımız idari müracaatın ardından şimdi de İl Sağlık Müdürlüklerine birer yazı göndererek banka promoyonlarının çalışanların maaşlarıyla ilgili bir işlem olması sebebiyle çalışanlara dağıtılması gerektiğini vurguladık.

Sayı : MSK.03.SS.30/2007/253
Konu : Banka Promosyonlarının 
Çalışanlara Dağıtılması 
23.02.2007

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE
……………

Bankalar tarafından kamu çalışanlarının maaş ödemelerine karşılık sunduğu promosyonlar, çalışanların maaşlarından kaynaklandığı için yine çalışanlara ödenmelidir. Bu konu 2006 yılı Toplu Görüşmelerinde de gündeme gelmiş ve memurlar adına Memur-Sen ile Kamu İşveren Kurulu adına Hükümet ile imzalanan mutabakat metninde de Banka Promosyonlarının Çalışanlara dağıtılması kabul görerek imza altına alınmıştır. 
Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 28.09.2006 tarih ve 18364 sayılı Promosyonlar hakkındaki yazısında konu hakkında mevzuat olmaması nedeniyle hastaneye sunulan ek mali imkanların ne şekilde kullanılacağı konusunda karar merciinin ilgili tahakkuk dairesi yani hastane başhekimliği olduğu belirtilmekte; devamında ise verilen promosyonların çalışan personelin maaşları ile ilgili bir işlem sonucu ortaya çıkmış olması nedeni ile Devletin sosyal adalet anlayışı çerçevesinde değerlendirilerek hastane personeline eşit olarak paylaştırılmasının uygun olacağı görüşü belirtilmiştir” deniliyor.
Sağlık-Sen olarak; gerek Memur-Sen ile Hükümet arasında 2006 yılında imzalanan Mutabakat Metninde, gerekse de Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ilgili yazısında Banka Promosyonlarının “Çalışan personelin maaşları ile ilgili bir işlem olması” nedeniyle çalışanlara dağıtılması gerekmektedir. 
Konuyla ilgili gereğinin yapılarak sonucun Sendikamız Genel Merkezine bildirilmesini arz ederiz.

 
 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo