Araştırmacılardan Sağlık-Sen’e Teşekkür Ziyareti

663 Sayılı KHK sonrası araştırmacı kadrosuna atanarak hak kaybı yaşayan araştırmacılar, mağduriyetlerinin giderilmesindeki katkı ve desteklerinden dolayı Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Sağlık-Sen Genel Merkezi’nde gerçekleşen ziyarette konuşan Araştırmacılar Dayanışma, Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (ADYED) Başkanı Ünsal Aldemir, “Daha önce müdür ve müdür yardımcısı unvanında görev yapan arkadaşlarımız, söz konusu kararnamenin yayınlanmasının ardından araştırmacı kadrosuna alındı. Ancak, bu kadro geçişi sırasında mali ve özlük haklarımızı kaybettik. Bu haklarımızın tekrar iadesinin sağlanması konusunda çaba gösteren ve bizlerin sesi olan Sağlık-Sen’e ve Genel Başkan Metin Memiş’e teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ise, TBMM’de kabul edilerek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayına gönderilecek olan Tam Gün Yasası’nı da içeren torba kanunda yapılan değişiklikle araştırmacıların mağduriyetlerinin giderildiğini hatırlattı. Araştırmacıların mağduriyetlerinin giderilmesi için gerek bakanlık, gerekse TBMM nezdinde girişimlerde bulunduklarını da ifade eden Memiş, “Sonuçta araştırmacı kadrosundaki arkadaşlarımızın mağduriyetleri sona erdi. Sağlık-Sen olarak üzerimize düşeni yaptık ve bu düzenlemenin gerçekleşmesinin öncüsü olduk. Birçok sorunun çözümünde olduğu gibi, bu konuda da bize güvenen insanları mahçup etmedik” dedi.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo