Sendikalar 28 Şubat Benzeri Bir Oluşumun İçinde Yer Alamaz

 

Kaymaz, demokrasiyi içine sindirmiş toplumlarda böyle oluşumların prim yapmadığını, halk iradesiyle iktidar olmuş bir hükümetin ancak halk iradesiyle geri gideceğini belirterek, “Halkın iradesini hiçe saymak siyasi ahlaksızlıktır. ‘Ulusal Birlik Hareketi Platformu’ istikrardan rahatsızlık duyanların ve kaosla beslenenlerin yeni bir 28 Şubat süreci başlatma gayretinden başka bir şey değildir” dedi.

28 Şubat sürecinin ülkeye maliyetinin 140 milyar dolar olduğunu dile getiren Sağlık-Sen Genel Sekreteri Kaymaz, “Bankaların hortumlandığı, Cumhuriyet tarihimizin en büyük ekonomik krizinin yaşandığı bir süreci geri getirmek istenmesini manidar buluyorum. Öyle görünüyor ki, durumdan vazife çıkaranlar yine bir kez daha sivil toplum örgütü kimliğiyle yeni bir görev üstlenmişlerdir. Özellikle memurları temsil ettiğini iddia eden bir Konfederasyonun böyle bir oluşumun içinde yer almasına anlam veremiyorum. On binlerce kamu çalışanının hiçbir suçu olmadığı halde disiplin cezalarıyla görevlerine son verildiği bir sürecin yeniden getirilmek istendiği bu oyunun içinde memurları temsil ettiğini iddia eden bir Konfederasyonun başrol oynamasını da memurların takdirine bırakıyorum” şeklinde konuştu.

Bir siyasi kuruluş olmadığı halde siyaset yapan sözde sivil toplum kuruluşlarını da sert bir dille eleştiren Kaymaz şunları kaydetti: “Oluşturulan bu platformun içinde siyasi hiçbir kimliği olmayan, siyasi arenaya çıktıkları zaman kendilerinden başka bir oy dahi alamayacak olanların böyle bir hareketin içerisine girmelerini doğrusu manidardır. 28 Şubat sürecinden sonraki kurulan siyasi oluşumların içinde bu tür yapılanmanın olduğu ve bunların ne kadar oy aldıkları da kamuoyunun malumudur. Tarih bunları yazdı. Kimse unutmasın ki, bu senaryo daha önce de perdelenmiştir. Milletimiz böyle traji-komik oyunlar prim vermemektedir. Bu ve benzer oluşumlar tarih içinde yargılanacak ve gereken cezayı halk verecektir.”

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo