Sağlık Çalışanlarına Yönelik Saldırılar Geleceğimizi Tehdit Ediyor

 

yapılan saldırıyı nefretle kınadığını söyledi. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının artmasından duyduğu endişeyi dile getiren Genel Başkan Dr. Ahmet Aksu, "Önce İstanbul'da sonra da Giresun'da doktorlarımıza saldırılar yapılmıştır. Bu saldırılar ile ilgili acilen Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı tedbir almalıdır" dedi.

Dr. Ali Menekşe, hastanede görevini yaparken öğle saatleri M.Y. isimli şahsın silahlı saldırısına uğrayarak ağır yaralandı. Dr. Menekşe'yi vuran şahıs ise daha sonra intihara teşebbüs etti. Saldırıların işlenme şekilleri ve saldırganların saldırı sonrası aynı şekilde hareket ettiklerini dile getiren Genel Başkan Dr. Ahmet Aksu, olayların titizlikle incelenmesi gerektiğine vurgu yaptı. Sağlık kurumlarındaki güvenlik sorununa da dikkat çeken Dr. Ahmet Aksu, "Sağlık kurum ve kuruluşlarında özel güvenlik mekanizmalarının yanında mutlaka resmi güvenlik teşkilatı mensuplarının da görev yapması gerektiğini yıllardır söylüyoruz. Son olaylarla da konunun ne kadar önemli olduğu ve haklı olduğumuz birkez daha gün yüzüne çıkmıştır. Yetkililer acilen bu sorunu çözmelidir" şeklinde konuştu.

Genel Başkan Dr. Ahmet Aksu, Giresun Göğüs Hastalıkları Hastanesi doktorlarından Ali Menekşe'ye acil şifalar, ailesine ve tüm sevenlerine de geçmiş olsun temennilerinde bulundu.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo