Genel Başkan Dr. Ahmet Aksu Güneydoğu'dan Mesaj Verdi: Terör En Büyük İnsanlık Suçudur

 

Genel Başkan Dr. Ahmet Aksu, Memur-Sen Genel Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Adnan Şenol ve Sağlık-Sen Genel Sekreteri Hüsnü Kaymaz, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ziyaretleri çerçevesinde Sağlık-Sen Diyarbakır ve Mardin Şubelerini ziyaret etti. 

Şube Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelerek sorunlarını dinleyen Genel Başkan Dr. Ahmet Aksu, Mardin Öğretmen Evinde bir basın açıklaması yaptı. Genel Başkan Dr. Ahmet Aksu, 7 kişinin hayatını kaybettiği ve 76 kişinin yaralandığı Diyarbakır’daki terör saldırılarını kınayarak, “Kimden gelirse gelsin ve ne amaçla olursa olsun terör en büyük insanlık suçudur” dedi. Saldırı sonucu hayatlarını kaybedenlere başsağlığı ailelerine de taziye dileklerini yineleyen Dr. Ahmet Aksu, yaralı olanlara da acil şifalar temennisinde bulundu.

 

Yeni Anayasa çalışmalarıyla ilgili de bir değerlendirme yapan Genel Başkan Dr. Ahmet Aksu, Memur-Sen olarak Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyeleri ile çalışma yaptıklarını belirtti. Yeni anayasanın çalışma hayatı ile ilgili maddelerinin üzerinde hassasiyetle durduklarını ifade eden Dr. Aksu, “Türkiye’yi uluslararası camiada çok ciddi rahatsız eden, her ILO toplantısında önümüze konulan sendikal hakların iyileştirilmesi ve geliştirilmesi gerekir. Bu anlamda Türkiye’nin en büyük Konfederasyonu olarak grevli ve toplu sözleşmeli sendikal hak istiyoruz. Memurlara yönelik uygulanan siyaset yasağının kaldırılması, eğitim ve çalışma hayatında fırsat eşitliğinin sağlanması, hak ve özgürlüklerin sınırlarının genişletilmesi bizim olmazsa olmaz taleplerimizdir. Ayrıca modern Türkiye’nin en büyük ayıbı olan başörtüsü yasağı yeni anayasa ile mutlaka çözülmeli, hiç kimse kılık-kıyafetinden dolayı çalışma ve eğitim hakkından yoksun bırakılmamalıdır.”

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo