Genel Başkan Mahmut Kaçar İl Teşkilatları İle Buluşmaya Devam Ediyor

 

Genel Başkanımız Sayın Mahmut Kaçar Bartın da yeni sendika binasını AK Parti Bartın Milletvekili Sayın Yılmaz Tunç ile hizmete açtıktan sonra aynı gün Kastamonu ve Çankırı’da teşkilat toplantılarına katıldı.

Bartın da gerçekleştirilen toplantıda Bartın Şube Başkanımız Sayın Naci Durmuş yaptığı açılış konuşmasında sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarına değindi.

Toplantıda konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Sayın Mahmut Kaçar; Sağlık-Sen’in büyüyen bir sendika olduğuna değindi. Kaçar; yurt çapında şubelerimizin üyelerimize daha iyi hizmet verebilmesi için sendika olarak çalışmalara devam edeceğini söyledi. Yeni fiziki mekanların kurumsallaşma açısından önem arz ettiğini sözlerine ekledi.

Genel Başkan Sayın Mahmut Kaçar;  “Son aylarda üniversitelerde özellikle başörtüsü probleminin çözülmesiyle ilgili meclisimizde iktidar ve muhalefetiyle ortak bir irade beyan edilmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisimizde en son  411 gibi ciddi bir rekor oyla anayasa değişikliğiyle belli bir aşamaya getirilmiş bir süreç var. Bizler Sağlık-Sen olarak her şeyden önce başörtüsünün temel bir insan hakkı olduğunu, insan hakkının değişik yasal yollarla engellenemeyeceğini,bu tür sorunların mutlaka çözümlenmesi gerektiği yönünde yıllardan beri süregelen bir kanaatimiz olduğunu ifade etmekteyiz.”

Sendikaların hedef kitlelerinin temelde üye olduğuna vurgu yapan Mahmut Kaçar özellikle sağlık ve sosyal hizmet iş kolunda çalışmakta olanların önemli bir kısmının bayanlardan oluştuğunu belirterek “TBMM’nin attığı bu demokratik adımı bir an önce tamamlayıp çalışma koşullarının önündeki en önemli engellerden biri olarak düşündüğümüz başörtüsü engelinin çalışma hayatından da çıkarılmasını önemli bir talep olarak buradan belirtiyorum” dedi.

Sağlık-Sen Bartın Şubesi’nin açılışında AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da bir konuşma yaptı. Tunç, konuşmasında Türkiye’de hükümetleri döneminde sağlık alanında önemli kazanımlar sağladıklarını, halkı memnun edecek devrim niteliğinde önemli adımlar attıklarını belirterek Sağlık-Sen Bartın Şubesi’nin hayırlı uğurlu olmasını temenni ettiğini söyledi.

Sivil toplum kuruluşlarının dünyada ve Türkiye’de önem arz ettiğini de belirten Tunç, Sağlık-Sen Bartın Şubesi’nin bu konuda kendisine ilettiği sorunların takipçisi olacağını da sözlerine ekledi.

Daha sonra Kastamonu ve Çankırı da gerçekleştirilen  toplantılarında teşkilatı ile kucaklaşan sayın Mahmut Kaçar; “Teşkilatımızla birlikte toplum adına onurlu bir mücadele verdiğimizi ve sendikamızın yapı taşları olan teşkilat mensuplarını dik duruşlarından dolayı tek, tek tebrik ediyorum” dedi.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo