Memurlara VHKİ Kadrosu Müjdesi

 

Bilindiği üzere, 2006 – 2007 yıllarında memur kadrosunda olup VHKİ kadrosuna atanma için Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne 1.300 (Biniüçyüz) civarında müracaat olmuş idi. Genel Başkanımız Mahmut KAÇAR konu ile ilgili Sayın Sağlık Bakanımız Prof.Dr.Recep AKDAĞ ile yaptığı görüşmede “Şu an yeterli sayıda münhal VHKİ kadrosu bulunduğunu ve bu kadroların iki yıldır müracaatı bekleyen memur arkadaşlarımıza verilmesi gerektiğini” ifade etti. Kaçar Ayrıca; Sağlık Bakanlığı bünyesinde memur kadrosunda görev yapmakta olan tüm memurlara şartları taşımaları halinde Maliye Bakanlığı ile görüşülerek kadro iptal-ihdas çalışması doğrultusunda VHKİ kadrolarının verilebileceğini belirtti.

 

Görüşme sonucunda Sayın Sağlık Bakanımız Prof.Dr.Recep AKDAĞ, münhal kadroların müracaat sırası esas alınarak 2006 ve 2007 yıllarında VHKİ kadrosuna geçiş için talepte bulunan ve gerekli şartları taşıyan tüm memurlara VHKİ kadrosu verilmesi talimatını vermiştir. Ayrıca; yılsonunda yapılacak iptal-ihdas çalışmalarında yeterli sayıda VHKİ kadrosu alınarak Sağlık Bakanlığı bünyesinde memur olarak görev yapmakta olan tüm çalışanların VHKİ kadrosuna atanması konusunda çalışma başlatılacağı müjdesini vermiştir.

 

SAĞLIK-SEN olarak memur kadrosundan VHKİ kadrosuna atanma işlemleri ile ilgili yazının en kısa süre içerisinde İl Sağlık Müdürlüklerine ulaşacağını beklemekteyiz

 

Yıllardan beri çözülemeyen sorunların çözümü noktasında SAĞLIK-SEN Genel Merkezi olarak etkili sendikacılık anlayışıyla tüm çalışanları kucaklayan bir yaklaşımla sizler için mücadelesini devam ettirecektir.

 

VHKİ kadrolarına atanma ile ilgili sorunun çözüme kavuşturulmasında göstermiş olduğu olumlu yaklaşımdan dolayı  Sayın Sağlık Bakanımız Prof.Dr.Recep AKDAĞ’ SAĞLIK-SEN olarak teşekkür ederiz.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo