Gündoğdu: Memur-Sen Değerler Sendikacılığının Mimarıdır

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, konfederasyon olarak değerler sendikacılığını önemsediklerini söyledi. Tüm kamu görevlilerinin özlük hakları için mücadele etmenin yanı  sıra özgürlük ve demokrasinin genişletilmesi için mücadele  ettiklerine vurgu  yapan  Gündoğdu; “Biz değerler sendikacılığının mimarıyız. Hem özlük hem de özgürlük mücadelesi veriyoruz.”  dedi.

Memur-Sen Başkanlar Kurulu Başkent Öğretmenevi’nde  il  temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Gündoğdu, değerler sendikacılığını önemsediklerini kaydetti. Gündoğdu,  sendikacılık bir araçtır. Asıl olan değer yargılarımıza sahip çıkmak, demokrasi ve özgürlüklerin daha da artırılması için mücadele etmektir. Bu temeller üzerine kurulan Memur-Sen  ülkemizin  demokrasisinin  gelişmesi, kamu  görevlilerinin sosyal ve ekonomik haklarının korunması ve geliştirilmesi mücadelesini sürdürmektedir. Biz sendikal faaliyetlerin yanı sıra dünyanın neresinde  olursa  olsun,  mazlum ve mağdurların her zaman sesi  olmaya  çalıştık.  Bundan  sonra da  çalışmaya  devam edeceğiz.  Mısır, Suriye, Myanmar, Bangledeş başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Çünkü Memur-Sen’in kuruluş felsefesi özgürlükleri ve demokrasiyi savunmak, mağdur ve mazluma el uzatmaktır.” dedi.

Genel Başkan Gündoğdu, il temsilcilerine seslenerek Memur-Senli olmanın büyük sorumluluklarının bulunduğunu, bu sebeple görev yaptıkları bölgelerde hiç bir gönlü  kırmamalarını istedi.  Toplum tüm  kesimlerini ön yargısızca kucaklamaları gerektiğinin altını  çizen Gündoğdu, “ Memur-Sen bir erdemliler hareketidir. Bize  yakışan ‘amasız’, ‘fakatsız’ toplumun tüm kesimlerini  kucaklamaktır. Benim sizlerden istediğim illerinizde  veya ilçelerinizde hiçbir gönlü  kırmayın.  Kırdığınız varsa gidip gönlünü almaya çalışın.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo